درباره GS1

GS1 یک سازمان غیرانتفاعی جهانی با بیش از ۱۱۴ نمایندگی در سراسر جهان است که طراحی و پیاده سازی استانداردهای جهانی و راه حل هایی جهت بهبود کارایی و شفافیت در زنجیره عرضه و تقاضا را بر عهده دارد. دو میلیون شرکت در در ۲۰ صنعت در ۱۵۰ کشور از سیستم استاندارد GS1 استفاده می­کنند.

کلیدهای شناسایی
استانداردهای ثبت و ضبط داده
استانداردهای تبادل ­داده

استفاده از استاندارد‌های GS1 راهکاری برای جلوگیری از ورود کالا‌های تقلبی و جعلی به زنجیره تامین و تایید اصالت کالا‌های تولیدکنندگان است.مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (GS1 ایران) با توجه به استاندارد‌های ردیابی GS1، اقدام به طراحی و توسعه سامانه تایید اصالت و ردیابی سریالی محصولات نموده است. در این سامانه با صدور کد بین‌المللی GS1 برای کلیه کالا‌های تامین‌کنندگان و تخصیص کد سریالی به آن، قابلیت ردیابی کلیه محصولات از نقطه تولید تا نقطه مصرف ایجاد می‌شود. در این سامانه از طریق اپلیکشن موبایل امکان استعلام اصالت کالا توسط خریداران در بازار نیز وجود دارد. این سیستم مزایایی کسترده ای از جمله ثبت و کنترل آمار تولیدی محصولات به صورت سیستمی، شناسایی محصول در سطح بین المللی، شناسایی تامین کننده و بازار هذ=دف، انجام تبادل اطلاعات در کوتاهترین مدت، محافظت از برند، تائید اصالت کالاو جلوگیری از ورود محصول بی کیفیت به زنجیره تامین را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داشته باشد.

درباره GS1
درباره GS1

داده ها و اطلاعات اقلام تجاری برای هر کشوری از مهم ترین اطلاعاتی است که با آن سر و کار دارد و این داده ها و اطلاعات نقشی استراتژیک داشته و در برنامه ریزی های بلند مدت و میان مدت به کار می روند.
سازمان GS1 شبکه ای با عنوان GDSN (شبکه همگام سازی داده ها) را راه اندازی کرده است که شرکای تجاری را در سراسر جهان قادر میسازد تا داده های زنجیره تامین استاندارد و هماهنگ با شرکای تجاری خود را با استفاده از طبقه بندی جهانی استاندارد شده تبادل کنند. مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات در تلاش است تا شبکه ای با نام «شبکه ملی همزمان سازی داده ها» (NDSN) با همان ویژگی در سطح ملی ایجاد نماید که رسیدن به کیفیت نسبی اطلاعات اقلام تجاری در سراسر زنجیره تامین اقلام تجاری مهمترین هدف آن است، به طوری که مرجع اصلی تامین اطلاعات اقلام تجاری برای تمام ذینفعان و طرف های مرتبط با اطلاعات اقلام تجاری باشد .ایجاد یک بستر یکپارچه همراه با اعمال کنترل های اعتبارسنجی اطلاعات اقلام تجاری می تواند بسیاری از ویژگی های مرتبط با دستیابی به کیفیت داده ها و اطلاعات را تضمین نماید.

به طور کلی تامین امکانات زیر مورد نظر است:

  1. ایجاد فضای ذخیره سازی برای نگهداری داده ها و اطلاعات اقلام تجاری در سطح ملی
  2. امکان ثبت داده ها و اطلاعات اقلام تجاری توسط مالکان برند، تولید کنندگان یا تامین کنندگان اقلام تجاری
  3. امکان ثبت اشتراک اطلاعاتی توسط مصرف کنندگان و مشتریان داده ها و اطلاعات اقلام تجاری
  4. اعمال اعتبارسنجی های داده ها و اطلاعات در شبکه ملی همزمان سازی داده ها
  5. امکان پرس و جوی اقلام تجاری از طریق معیارهای پرس و جویی مانند داده های مشخصاتی و مرجعی اقلام تجاری

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو