ERP، راهکاری در سطح بین المللی برای شرکتی در اندازه های بین المللی

ERP، راهکاری در سطح بین المللی برای شرکتی در اندازه های بین المللی

افق کوروش با تعداد یک هزار و ۱۰۰ فروشگاه، اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، اولین شرکت در سطح منطقه و از بزرگترین شرکت هایی است که در این وسعت پروژه ERP را به صورت یکپارچه برای صندوق های فروشگاهی و دفترمرکزی پیاده سازی می کند و در واقع تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم شده اند، انگشت شمارند.
به نقل از روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، در پی افتتاح پروژه بزرگ ERP در این شرکت، مهندس فواد جاودان خرد مدیر واحد ERP شرکت گلرنگ سیستم، اعلام کرد: سیستم های ERP به سراغ شرکت های بسیار بزرگ می روند و این شرکت ها را برای پیاده سازی نرم افزار خود انتخاب می کنند زیرا تنها در این شرکت ها می توان از مزایای این سیستم بهره مند شد.

گزارش راه مردم

وی افزود: بطور قطع در شرکت های بزرگِ درحال توسعه، نیاز به یک سیستم در حد و اندازه های جهانی وجود دارد؛ نرم افزاری که پیش از این در افق کوروش مورد استفاده بود، سال ها قبل ایجاد شده بود و با زحمت دوستان توانسته بود، این تعداد فروشگاه را پوشش دهد اما با توجه به توسعه ی قابل توجه شرکت افق کوروش و نیازهای روزمره ی موجود، نیاز به یک سیستم با استانداردهای بین المللی احساس شد و سیستم ERP برای پیاده سازی در این شرکت انتخاب گردید.
مدیر واحد ERP گلرنگ سیستم تصریح کرد: شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با تعداد یک هزار و ۱۰۰ فروشگاه، اولین شرکت در ایران و در سطح منطقه و یکی از بزرگترین شرکت هایی است که ERP را به صورت یکپارچه در سیستم صندوق های فروشگاهی و دفتر مرکزی پیاده سازی کرده است.
وی با اشاره به راه اندازی یک هزار و ۱۰۰ فروشگاه در ۳۱ استان کشور، ادامه داد: تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم به صورت یکپارچه شده اند، انگشت شمارند زیرا بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای که تعداد شعب آن بسیار است، در صندوق فروشگاهی از یک سیستم داخلی استفاده کرده و ERP را صرفا در دفتر مرکزی مستقر می کنند.
جاودان خرد به اجرای موفقیت آمیز این پروژه ی سنگین و زمان در فاز پایلوت آن اشاره کرد و افزود: در مسیر پیاده سازی پروژه ERPبا چالش های زیادی روبرو شدیم اما تمام چالش هایی که در مباحث مالی، زنجیره تامین و خرده فروشی با مشارکت تیم داخلی، پیمانکار و شرکت مایکروسافت مرتفع گردیده و تا امروز به جرات می توان گفت اکثر این مشکلات حل شده و پروژه بعد از گذشت ۱۵ ماه به نحو احسن در حال پیشروی است.
وی همچنین گفت: با پیاده سازی ERP از استانداردها و به روش هایی بهره مند می شویم که بر اساس تجربه مایکروسافت در شرکت های بزرگ جهانی بدست آمده و سعی کردیم کمترین تغییر را نسبت به سیستم داشته باشیم تا بتوانیم از بهترین روش ها بهره بگیریم.
وی ادامه داد: حتی توسعه های ما در چارچوب استانداردهای مایکروسافت بوده و دقیقا طبق نقشه راهی که این شرکت ترسیم کرده، در چارچوب آن پروژه را اجرایی نمودیم.
جاودان خرد در خصوص مزایای پیاده سازی این سیستم در افق کوروش به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور توضیح داد: از مهمترین مزایای پیاده سازی ERP می توان به شفاف سازی و دسترسی لحظه ای به اطلاعات اشاره کرد که می تواند به تصمیم گیری مدیران کمک شایان توجهی داشته باشد و مدیران سازمان با توجه به یکپارچگی اطلاعات بین سیستم های فروشگاهی و دفتر مرکزی می توانند از این مزیت برخوردار شوند.
وی درخصوص کاربری این نرم افزار نیز بیان کرد: در سیستم های قبلی تهیه گزارشات نهایی که از ضرورت های تصمیم گیری مدیران ارشد به شمار می رود بسیار زمان بر بود و همین موضوع موجب می شد تا تصمیم گیری های اساسی دیرتر از زمان مقرر شکل گیرد و برای سازمان مفید واقع نگردد ولی با وجود سیستم های ERP مدیران در لحظه می توانند گزارشات را ملاحظه کرده و تصمیمات لازم برای آن برهه زمانی داشته باشند.
وی در پایان ضمن اشاره به اجرای موفقیت آمیز فاز پایلوت پروژه ERP افق کوروش در استان گیلان و اردبیل، تاکید کرد: افق کوروش با تعداد یک هزار و ۱۰۰ فروشگاه، اولین شرکتی است که در این وسعت، پروژه ERP را در سطح فروشگاه و مشخصا در صندوق های فروشگاهی و در دفتر مرکزی پیاده سازی می کند که قطعا می تواند یک case study و در نهایت با موفقیت پروژه یک success story برای مایکروسافت باشد.

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو