پایه گذاری برای دیجیتالی شدن و داده های عظیم در فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی

پایه گذاری برای دیجیتالی شدن و داده های عظیم در فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی

در طول هشت سال گذشته، فروش فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی آلمانی به نام Alnatura تقریبا چهار برابر شده است. طی سال مالی 2013/14، این شرکت درآمد 690 میلیون یورویی داشته است. محیط IT این شرکت به نظر می رسد برای توسعه این شرکت در آینده بستر سازی نشده بود و سیتم Navision ERP این شرکت در آن سال پیش رو به سمت قدیمی شدن می رفت و دیگر قابلیت پاسخگویی به فرایندهای سریع کسب و کار را نداشت. مدیر IT آن ها آقای Richard Kneis تصمیم گرفت چشم انداز IT این شرکت را در سال های آینده طراحی مجدد کند.
شش ماه پس از آغاز کار با نرم افزار SAP برای خرده فروشان به نقطه عطفی برای رسیدن به نقشه رشد IT خود در برنامه ریزی برای نقاط فروش (Point of Sale) خود رسید.

Alnatura

راهکار نرم افزاری: پس از یک فرایند انتخابی گسترده، Alnatura تصمیم گرفت بزرگترین پروژه سازمانی خود را با SAP انجام دهد. آن ها نرم افزار یکساله SAP برای خرده فروشان را خریدند. از آنجا که هدف نهایی این پروژه همگام بودن با استاندارد SAP از توسعه محصول گرفته تا فروش و تحویل سفارشات بود. این شرکت اقدام به یکپارچه سازی فروشگاه هایش در سیستم برنامه ریزی و پشتیبانی اقلام فروشگاهی با نرم افزار کرد. آن ها مجبور بودند که داده های عظیم شرکت را حتی قبل از شروع پروژه پاکسازی کنند و به گفته Kneis «چالش اصلی انتقال این داده های عظیم از سیستم های موجود به نرم افزار جدیدمان یعنی SAP بود». وی در ادامه می گوید «خوشبختانه فرایندهای شرکتی ما هم اکنون بالغ تر شده اند و ما بهبود چشم گیری در مدیریت موجودی انبار، چرخش محصول، و کنترل کیفیت خود داشته ایم، در واقع فقط با یک نرم افزار توانستیم پلتفرمی برای پاسخگویی سریع به تغییرات و نیازهای جدید در آینده ایجاد کنیم»

برنامه آینده: با به کارگیری نرم افزار SAP شرکت Alnatura شاهد رشدی چشمگیر در حجم و کیفیت داده های خود می باشد. به پیش بینی آن ها پویایی و سرعت بزرگترین دست آورد این نرم افزار برای آن ها بوده است. هم اکنون این شرکت درحال بسترسازی برای راهکار SAP S/4HANA می باشد.

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو