قهرمان خرده فروشی

قهرمان خرده فروشی

نحوه استفاده از 10 گام برای موفقیت خرده فروشی

10 گام برای موفقیت خرده فروشی یک روش شناختی است که من بر اساس سالها کار با طیف وسیعی از خرده فروشان کوچک و مستقل طراحی کرده ام . هدف رویکرد این است که خرده فروشان را قادر سازد تا فرایندها و ساختارهایی تکرارپذیر و قابل اعتماد را توسعه دهند تا به کسب و کارهایی مقیاس پذیر و قابل فروش تبدیل شوند . این 10 گام تمام اجزاء هر نیاز خرده فروشی را که موفقیتش را تضمین کند پوشش می دهد – چه راه اندازی ، کسب و کار موجود ، فقط آنلاین یا چند کاناله .

10 گام برای موفقیت خرده فروشی یک دستورالعمل آزمون و خطا شده هستند که تنها برای یک بار بررسی کسب و کار خرده فروشی ارزشمند نیستند بلکه می تواند بارها و بارها مجدداٌ مورد استفاده قرار گیرد و من توصیه  می کنم حداقل یک بار در سال ، اطمینان حاصل کنید که کسب و کار خرده فروشی شما با مصرف کننده و بازاری که همچنان  همه چیز در آن تغییر می کند مطابقت دارد . با کارکردی روشمندانه از طریق این 10 گام یک مالک کسب و کار خرده فروشی می تواند تعیین کند کجا زمان و تلاش خود را متمرکز نموده و از حداکثر نتیجه در قبال حداقل سرمایه گذاری در زمان ، تلاش و پول اطمینان یابد .

 ” فرایندها  و ساختارهای قابل اعتماد و تکرار پذیر  … کسب و کار مقیاس پذیر و قابل فروش“


پیش از آنکه بخواهم اینکه 10 گام چه هستند را به اشتراک بگذارم می خواستم منظورم را از ” فرایندها و ساختارهای قابل اعتماد و تکرار پذیر … کسب و کار مقیاس پذیر و قابل فروش ” توضیح دهم . این واژگان اهمیت بسیار زیادی دارند و من پیش از گزینش آنها زمانی دراز و سخت فکر کرده ام .

قابل اعتماد بودن : فرایندهای ساده ، روشن و با پیگیری راحت . هر عضو از کارکنان، بدون در نظر گرفتن تجربه ، می تواند ” توسط کتاب راهنما ” کار کند  .

تکرارپذیری : فرایندهای قابل اعتماد شما می تواند با یک استاندارد سازگار بارها و بارها انجام شود با تکرار کردن آنچه که مشتریان تان از شما انتظار دارند .

فرایندها و ساختارها : اقدامات ، تعاملات ، معاملات و تجزیه و تحلیل روزانه کسب و کار شما نیاز به انجام عملیات به صورت اثر بخش و ارائه بر اساس تعهدات شما به مشتری دارد .

مقیاس پذیری : هنگامی که شما دارای یک کسب و کار مقیاس پذیر هستید ، می توانید با داشتن اطمینان از اینکه کسب و کار به طور موثر و بر اساس استانداردهای شما بدون حضورتان کار کند ، به دیگران تفویض شود .

قابل فروش بودن : برای تحقق بهترین ارزش به کسب و کارتان باید انتخاب کنید که حرکت کنید و نیاز به سه جزء قبلی دارید . یک کسب و کار تنها زمانی ارزشمند است که بتوانید ثابت کنید مقیاس پذیر است و می تواند بدون شما رشد کند . شما نیاز به یک مالک جدید بالقوه دارید تا اطمینان داشته باشید که با مدیریت جدید در آن محل ، همه آن چیزی که شما ساخته اید به سمت رشد ادامه خواهد یافت .

ترسیم 10 گام برای موفقیت خرده فروشی


 

10 گام برای موفقیت خرده فروشی شامل موارد زیر می شود :

  1. اهداف و ماموریت خود را تعریف کنید – چه چیزی می خواهید به دست آورید و چگونه به آن دست می یابید .
  2. درمورد موقعیت یابی خود تصمیم گیری کنید – تنظیم استانداردهایی نسبت به مجموعه رقابتی خود ، که مشتریان بر اساس اینکه چه زمانی روی محصول ، قیمت ، ارائه و خدمات شما اثر می گذارد شما را قضاوت خواهند کرد .
  3. مشتری ایده آل خود  را شناسایی کنید – تعریف یک فرد منحصر به فرد که مشتری ایده آل شما را نشان می دهد و شناسایی آنها به خوبی و اینکه آنها بلافاصله برای شما قابل تشخیص باشند .
  4. برنامه محدوده خود را ایجاد کنید – برنامه ریزی راهبرد محصول ، کدام دست محصولات را بفروشیم ، چه محدوده ای را داشته باشیم به صورت عرضی یا عمقی . محاسبه آمیخته دسته محصولات و تعداد SKU کالا
  5. قیمت گذاری و سیاست های تخفیف و ترویج خود را پیاده سازی کنید – اطمینان از اینکه قیمت گذاری و تخفیفات شما با موقعیت یابی شما و جذابیت برای مشتری ایده آل شما منطبق است . تکنیک هایی مانند قیمت گذاری پلکانی را برای تاثیر در تصمیم گیری خرید مشتریان خود به کار ببرید .
  6. راهبرد کانال و محل خود را توسعه دهید – بودن در جایی که مشتریانتان هستند ، دانستن اینکه کجا خرید می کنند ، اطمینان از اینکه پیشنهاد خود را در مقابل آنها قرارداده اید تا علاقه آنها را جلب نمائید .
  7. فرایندهای جذب مشتری خود را طراحی کنید – با استفاده از چرخه رو به بالای 4 بخشی – جذب ، تبدیل ، نگهداشت و ارجاع برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان ، مشتریان به مشتریان دائمی و مشتریان دائمی به طرفدارانی که به نوبه خود تبدیل به یک عنصرکلیدی راهبرد کسب مشتری جدید خواهند شد .
  8. الگوی منابع و زنجیره تامین خود را تعیین نمائید – انتخاب تامین کنندگان برای ارائه نه تنها محصولات مناسب با قیمت مناسب بلکه به شیوه ای که با فرهنگ تجاری ، ارزش ها ، اخلاق و اهداف شما سازگار باشند . با استفاده از تکنیک های مدیریت تامین کننده مناسب .
  9. کسب و کار خود را برنامه ریزی و کنترل نمائید – نگه داشتن انگشت تان روی نبض ، استفاده از داده های کلیدی که باعث می گردد تا بوسیله یک سیستم هشدار فوری که به شما مشکلات بالقوه و خطرات را قبل از اینکه از دست خارج شوند اعلام کند . استفاده از داده ها برای تصمیم گیری های راهبردی و عملیاتی .
  10. یک دفتر پشتیبانی موثر ایجاد کنید – اطمینان حاصل کنید که از فرایندها / منابع مناسب برای ارائه خدمات مؤثر منابع انسانی ، حقوقی ، مالی و فناوری اطلاعات تا موفقیت کسب و کارتان را پی ریزی کرده و آنرا برای رشد آتی آماده ساخته اید .

 

شما می توانید از 10 گام برای تکمیل خودارزیابی کسب و کارتان استفاده کنید . و نیز برای توسعه یک برنامه عملی ، مانند زیر ، برای هر یک از گام ها استفاده کنید و سپس با توجه به اولویت آن را انجام دهید .

موقعیت مناسب موقعیت هدف عملیات ضروری بستگی داشتن به الویت (زیاد،کم ، متوسط) هزینه تاریخ تحویل

امروزه

چند برند خرده فروشی معروف در بازار به عنوان یک سایت تجارت الکترونیک و یا یک فروشگاه واحد آغاز به کار کرده اند . اگر شما جاه طلبی ، هدایت ، تعهد و انگیزه برای موفقیت داشته باشید بنابراین با 10 گام برای موفقیت در خرده فروشی ، به خوبی در مسیر خود قرار خواهید گرفت .

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو