تجزیه و تحلیل کسب و کار در خرده فروشی

تجزیه و تحلیل کسب و کار در خرده فروشی


مقدمه
:

داده کلیدی است که پتانسیل فروش بیشتر را برای خرده فروشان باز می نماید – اما واقعیت این است که ممکن است شما در داده های بسیار زیاد ( اما بسیار کم ارزش تر ) غرق باشید که احساس تشخیص آن از جریان های اطلاعات مستمر می تواند غیر ممکن به نظر رسد . این کتاب اصول و ابزاری را به شما ارائه می دهد که می توانید برای کشف چگونگی رفتار مشتریان خود از آن استفاده کنید و اینکه چگونه آن دانش را به عنوان کنشی برای هدایت فروش های بیشتر بکار برید .
تجزیه و تحلیل کسب و کار یک مفهوم جدید نمی باشد ، اما فن آوری ها و قابلیت های جدید پدید آمده اند تا تجزیه و تحلیل و درک مجموعه ای از داده ها را برای کاربران میانی کسب و کار – از امور مالی تا بازاریابی تا خرید و فروش کالا و فراتر- ممکن سازند. اگر شما به دنبال یافتن آن هستید که چگونه اشاره به قدرت این فناوری ها برای کشف بینش های آن ، زمان انجام عملیات ، هدایت رشد درآمد و بهبود روابط مشتری هستید این کتابی است برای شما . اگر شما برای یک تولید کننده کالای مصرفی کار می کنید که می خواهد به بهبود استراتژی برو- به- بازار با درک بهتر رفتار مصرف کننده و یا به سادگی می خواهید به سودآوری های بزرگ دست یابید ، همچنین این کتاب برای شما می باشد .

فصل 1

 شناخت مصرف کننده جدید

در این فصل :

  نگاهی به  خرده فروشی در قرن 21 ام

  شناخت و انطباق با ویژگی های مصرف کنندگان جدید

آیا شما واقعاً مشتریان خود را می شناسید ؟ آیا می دانید آنها چه کسانی هستند ؟ آیا می دانید چقدر احتمال دارد که آنها محصولات و یا خدمات شما را بخرند ؟ آیا می دانید که برای خرید کجا می روند و چگونه خرید می کنند ؟ دوست دارید که بدانید؟ خرده فروشانی که مشتریان خود را می شناسند – و آنچه را که در مورد اولویت های مشتریانشان می دانند بکار می برند – یک مزیت رقابتی در بازار پیدا می کنند . مشتریان رد پایی باقی نمی گذارند – آیا آنها در واقع خرید می کنند یا نه ؟ رد پای آنها هنگامی ایجاد می شود که مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه وب سایت شما را مرور می کنند . جستجوکردن در تلفن های همراه ، پاسخ دادن به نظرسنجی ها ، پرسش ازکارکنان شما ، ارتباط با مرکز تماس شما و البته خریدکردن . این رد پاها سرنخ هایی از خود باقی میگذارند در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند ، چه کسانی انها را تحت تاثیر قرار می دهند ، چه چیزهایی می خرند ، اغلب کجا و چگونه خرید می کنند و موارد بسیار بیشتر .
بسیار شبیه به یک کارآگاه که بر جمع آوری مجموعه شواهد مورد اعتماد خود برای حل یک پرونده متکی می باشد  ، شما می توانید تجزیه و تحلیل کسب و کار را برای جمع آوری سرنخ هایی که ابهام اولویت های خرید مشتری را رفع می کند و بکار بردن آن سرنخ ها به منظور دریافت نگرش ها و رسیدن به نتیجه گیری استفاده کنید . تجزیه و تحلیل کسب و کار شامل فناوری ها و برنامه هایی کاربردی است که اجازه می دهد تا سازمان ها به داده کاوی برای خوشه چینی نگرش هایی بپردازند که تصمیم گیری را بهبود می بخشند . در واقع ، با یک تصویر واضح از مشتریان خود ، شما می توانید پیشنهادات تکمیلی را توسعه و تحویل دهید که به طور مداوم به آنها بازتاب داشته باشد – چنانچه آنها با کسب و کار شما درگیر  باشند – چیزی که آنها به شما “گفته اند” همان را از شما می خواهند ، خرده فروش .
در این فصل، شما خودتان را با چالش های خرده فروشی در قرن 21 ، ویژگی های مصرف کنندگان نوین و چگونگی انطباق مدل کسب و کارتان برای مطابقت با آنها آشنا می سازید .

خرده فروشی در قرن 21


ارتباطات دیجیتال هنجار جدید برای اکثر مصرف کنندگان قرن 21 است. این واقعیت همراه با سرعت خلاقیت فن آورانه و انواع مختلف، حجم وسرعت داده ایجاد شده مصرف کننده امروزه بر روی هر صنعت تأثیر می گذارد – اما تعداد کمی اثرات بیشتری را بر صنعت خرده فروشی حس می کنند .
برای یک دقیقه به این موضوع فکر کنید . با توجه به هر جایگاهی یک پلت فرم رسانه های اجتماعی وجود دارد .  نظرات و توصیه آنلاین روی محصول ، بازاریابی “دهان به دهان” جدید است با رسایی بسیار وسیع تر . دستگاه های موبایل از هر زمان دیگری در تاریخ با توجه به محدوده جغرافیایی ، موقعیت اجتماعی و جمعیت شناسی فراگیرتر شده اند . کانال های خرید جدید همچنان در حال ظهور هستند و مصرف کنندگان در خصوص انتخاب هایشان توانمندتر و آگاهتر هستند .

برای خرده فروشان نتیجه اینست : پیچیدگی در افزایش دقت در درک رفتار مشتری و الگوهای خرید ، توسعه بخش بندیهای معنی دار مشتری ، پیش بینی تقاضا ، بهینه سازی تحویل ، حمایت از حاشیه سود و هدایت سودآوری. ایجاد موارد پیچیده تر، مصرف کنندگان خواستار یک تجربه بی فاصله از خرده فروش هستند ، صرف نظر از نقاط تماس ، آنچه که نیاز دارند  و یا چگونگی خرید آنها . این امر باعث می شود تا دستیابی به مشتریان ، حفظ و رشد بسیار حیاتی و البته هنوز پیچیده تر است.
بنابراین، چه چیزی برای خرده فروش قرن 21 در این بازی بقا مناسبتراست ؟ انطباق . در واقع ، خرده فروشانی که بهترین  انطباق با چشم انداز هدایت مصرف کننده صحیح را دارا هستند خرده فروشانی هستند که وفاداری را ایجاد نموده و  قوی ترین نتایج را کسب نموده اند.

درک ویژگیهای مصرف کنندگان جدید

موسسه آی بی ام برای ارزش کسب و کار سه ویژگی از مصرف کنندگان قرن 21 را شناسایی کرده است  . در این بخش می توانید نگاهی به این ویژگی ها بیاندازید .

مصرف کنندگان نوین مجهز شده اند

بوسیله اینترنت ، دستگاه های تلفن همراه ، فناوری های درون فروشگاهی همچون رایانه های لوحی و کیوسک های اطلاع رسانی – در میان دیگر موارد ، فن آوری های جدید به طور مداوم در حال ظهور بوده و همچنان با رسانه بازاریابی سنتی – مصرف کنندگان دسترسی سریعی به ثروت اطلاعات درباره خرده فروشان و محصولات آنها دارند . مصرف کنندگان به طور فعال از این اطلاعات استفاده می کنند برای تصمیم گیری در موردآنچه باید بخرند ، از کجا بخرند ، چه قیمتی بپردازند و چه روش پرداختی را استفاده کنند . مصرف کنندگان می توانند با چند کلیک ماوس از طریق موتورهای مقایسه خرید از فروشگاه خرید کنند و یا از طریق خرده فروشان آنلاینی که محصولات مشابه چندین فروشنده را برای آنها ارسال می کنند اقدام نمایند .
مصرف کنندگان جوان، به ویژه هزاره جدید و نسل ناشناخته ، به خصوص خیلی سریع جهت ارتقای تجربه خرید های فردی خود برابر فن آوری های جدید آغوش گشوده اند . مصرف کنندگان در بازارهای نو ظهوری زندگی می کنند که حتی در مورد بهره برداری از فن آوری برای تجارت الکترونیک مشتاق تر هستند به دلیل آن که به روی جهانی از انتخاب های خرید در می گشاید که قبلا با توجه به شرایط اقتصادی و یا تدارکات قابل دستیابی نبود . به عنوان یک واقعیت ، بیش از 500 میلیون دستگاه تلفن همراهی که در حال استفاده هستند متعلق هستند به افرادی که در خانه های خود برق ندارند و به انرژی خورشیدی یا ایستگاه های شارژ روستایی وابسته هستند .
با وجود این واقعیت ، تمرکز نمی تواند به طور کامل از آجر و ملات به قالب های دیجیتال تغییر یابد . به خاطر داشته باشید که مصرف کنندگان از دستگاه های تلفن همراه برای مقاصد خرده فروشی استفاده می کنند که خط سیری است برای پیدا کردن فروشگاه ها برای چک کردن قیمت ها و موجودی برای اشتراک گذاری و برای پیشنهادهای تخفیفی . در پایان کار ، فروشگاه های آجر و ملات هنوز هم ابزاری برای کانال اولیه خرید مصرف کننده هستند .

مصرف کنندگان نوین یکپارچه اند

روش های یادگیری مصرف کنندگان در مورد خرده فروشان و محصولات اساساٌ تغییر کرده است . روزی روزگاری ، خرده فروشان منبع اصلی اطلاعات در مورد فروشگاه ها و محصولات شان بودند . در حال حاضر، مصرف کنندگان به صورت شگفت آوری برای داده های ورودی خیلی کم به خرده فروشان تکیه می کنند . دلیلش این است که میلیونها نفر از مردم در سراسر جهان از طریق سایت های شبکه های اجتماعی با هم مرتبط بوده و نظرات مشتریان و بررسی های آنلاین محصولات را می خوانند .
به عبارت دیگر ، مصرف کنندگان بیشتر به مصرف کنندگان دیگر گوش می کنند تا به خرده فروشان . مصرف کنندگان بر تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان دیگری که حتی آنها را نمیشناسند تاثیر می گذارند – و گاهی اوقات این امر در یک شبکه اجتماعی خود خرده فروش رخ می دهد . یک سوم از مصرف کنندگان که در نظرسنجی آی بی ام مورد بررسی قرار گرفته اند علاقمند به “دنبال کردن” یک خرده فروش در یک شبکه اجتماعی بوده اند ، عمدتا برای امتحان محصولات جدید و کسب اولویت پایه مشتری . اما همین مصرف کنندگان در مورد رضایت از محصول به اطلاعات مصرف کنندگان دیگر اعتماد  می کنند .
این پدیده تنها در سالهای پیش رو رشد خواهد کرد . این انتظار می رود که با توجه به داده های سرشماری سازمان ملل متحد طی دهه آتی ، جمعیت جهان حدود 12 درصد رشد داشته باشد . بیشتر مردم در حال حاضر در شهرها زندگی می کنند تا مناطق روستایی و نیمی از جمعیت در حال شکل گیری جهان طبق استاندارد کشور خود در طبقه متوسط در نظر گرفته می شوند . نتیجه یک مخزن بزرگ تر است از رفاه بیشتر، تنوع بیشتر، درک فناوری بیشتر و تقاضای بیشتر مصرف کنندگان .

مصرف کنندگان نوین هوشمند اند

مصرف کنندگان نه تنها ابزارهای بیشتری داشته و با هم مرتبط ترهستند بلکه آنها هوشمندی در مورد چگونگی پذیرش فن آوری برای خرید دقیق تر را کسب نموده اند . مصرف کنندگان امروزه ایده های روشنی دارند در مورد آنچه که می خواهند – و آنچه را که از خرده فروشان انتظار دارند .

 

آی بی ام درمطالعه نظر سنجی مصرف کننده خود ، با استفاده از تجزیه و تحلیل حداکثر اختلاف ، که در آن پاسخ دهندگان ویژگی های مختلفی را درست همانند زمانی که در زندگی واقعی خرید می کنند مورد مقایسه قرار دادند ، برای شناسایی اینکه چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد وقتی که تصمیم می گیرند از کجا خرید کنند و فکر می کنند خرده فروشان کجا نیاز به بیشترین بهبود را دارند . آی بی ام کشف کردند مصرف کنندگان بر این باورند که خرده فروشان باید در ارائه تخفیفات بهتر و قیمت و بهبود کیفیت محصول تمرکز داشته باشند . به طور اخص، مصرف کنندگان تخفیفات شخصی سازی شده و دسترسی مداوم به محصولات را می خواهند و به دنبال ارزش ، کیفیت، و تنوع بهتر هستند . نزدیک به دو سوم مصرف کنندگان همچنین گفته اند که آنها پول بیشتری به یک خرده فروش پرداخت خواهند کرد اگر آن خرده فروش پیشنهادات بهبود آنها را ایجاد نموده و تجربه برند شخصی شده را ارائه نماید .

انطباق با مشتری قرن 21 ام

در بازی بقای سازگارترین ها ، خرده فروش قرن 21 نیاز به انطباق دارد . در واقع ، خرده فروشانی که بهترین سازگاری را با چشم انداز فعلی رسانه محور دیجیتال داشته اند خرده فروشانی هستند که قوی ترین نتایج را ، فصل پس از فصل پس از فصل کسب نموده اند . برای مقابله با چالش ها و فرصت های دنیای خرده فروشی مدرن ، خرده فروشان فهیم به تجزیه و تحلیل کسب و کار گرایش یافته اند . تجزیه و تحلیل کسب و کار یک نظریه باستانی اجرا شده توسط آمار نیست ؛ بلکه یک ابزار ضروری کسب و کار است که برای همه تصمیم گیرندگان در سازمان برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان و افزایش وفاداری آنها قابل اجرا است .

تجزیه و تحلیل کسب و کار کمک می کند تا خرده فروشان با این نسل جدید از مصرف کنندگان با این روشها انطباق پیدا نمایند :

✓ تجزیه و تحلیل رفتار مشتری ، الگوهای خرید ، و احساسات – و پاسخ به نیازهای فردی آنها

✓ ارائه تخفیفات شخصی شده برای محصولات مناسب در زمان مناسب و در روش ترجیحی مشتری به منظور ایجاد انگیزه خرید

✓ پیش بینی دقیق تقاضا به منظور بهینه سازی طبقه بندی، حفظ حاشیه سود و هدایت سودآوری

✓ شناخت مشتریان برتر ، چگونگی حفظ و رشد آنها ، و چگونگی توسعه افزایش مشتریان

✓ ایجاد یک تجربه برند برای ایجاد وفاداری مشتری، با در نظر گرفتن رویکرد همه کاناله (omni-channel ) از بسیاری از مشتریان که می خواهند از اهرم تمام کانال ها در سفر خریدار خود استفاده نمایند .

✓ جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل در خصوص مشتریان اثرگذار و درک اینکه آنها چگونه بر تصمیمات خرید مشتریان دیگر تأثیرمی گذارند.

این واقعیت های جدید خرده فروشی نه تنها روش های اداره کسب و کار خرده فروشان را تغییر می دهند ، بلکه آنها به طور قابل توجهی بر روش سازمان های خرده فروشی ساخت یافته و در جایی که سرمایه گذاری ها هدف گذاری شده اند تأثیر می گذارد . به عنوان مثال، کانال های اجراشده به صورت تفکیک شده برای خرده فروشان بسیار پر هزینه تر است و آدرس اشتباهی به نیازهای یک مشتری همه کاناله که به یک تجربه برند سازگار و منسجم نیاز دارد می دهد زمانی که او در یک فروشگاه ، در یک کیوسک ، پشت تلفن و یا با یک دستگاه تلفن همراه در حال تحقیق و یا خرید آنلاین است ،
ارائه یک تجربه برند یکپارچه به مشتری بستگی به هماهنگی با استراتژی مشتری و دسترسی به اطلاعات صحیح در سراسر سازمان خرده فروشی دارد . این می تواند یک چالش باشد ، اما این چیزی است که سود قابل توجهی را موجب می شود . در واقع، این سرمایه گذاری در هماهنگی سازمانی مسیر خرید مشتری حیاتی است و در نهایت وفاداری مشتری را ایجاد می کند در حالی که به استراتژی کلی شرکت پایبند است .

دوازده درس مهم در خرده فروشی

بيشتر خرده فروشان را مي توان به دو دسته تقسيم كرد: آنهايي كه در برابر تغييرات مقاومت مي‌كنند و آنها كه تغييرات را مي پذيرند. برترين خرده فروشان در دسته دوم جاي دارند. آنها نه تنها تغييرات را مي پذيرند، بلكه براي روبرو شدن و پاسخ دادن به تغييرات كاملاً آماده هستند. اگر شما 12 مورد كــــــاربردي كسب و كار خرده فروشي را به كار ببريد، كارهايتان را ساده تر، سودتان را چند برابر و احتمال موفقيت خود را افزون تر خواهيد كرد. اين درسها براساس سالها تحقيق و تجربه عملي صدها خرده فروش كوچك و متوسط در تمامي نقاط جهان است كه به درجات بالايي از موفقيت بي سابقه رسيده اند.

1 – خودتان را بشناسيد: علايق، مهارتها، تواناييها و محدوديتهاي خود را بشناسيد. حفظ كسب و كار فعلي خودتان بهتر از خلق يك شغل جديد است. براي اينكه خرده فروش، موفق شود، از خودگذشتگيهاي بسياري لازم است و شما بايد خود را آماده كنيد. نقش اساسي شما در ايفاي وظايفي از قبيل بازاريابي، فروش، و سرپرستي كارمندان است. اين تقريباً غيرممكن است كه يك نفر به تنهايي تمامي اين نقشها را به بهترين وجه ايفا كرده و بهترين نتيجه را هم بگيرد. شما بايد بدانيد كدام بخش را مي توانيد به تنهايي اداره كنيد و در كدام بخش به كمك احتياج خواهيد داشت. به همين خاطر است كه بايد با ديدي بي طرفانه نگاه دقيقي به تمامي نقاط قوت و ضعف خود بيندازيد.

2 – برنامه روبه جلو داشته باشيد: بسياري از فروشگاهها توسط افرادي اداره مي شوند كه آگاهي لازم درمورد كارشان را ندارند. اگر شما وروديها و خروجيهاي جاري كسب و كار خود را همانند يك مالك فروشگاه تخصصي نشناسيد، به زودي از كار بيكار خواهيد شد. از ديدگاه صاحبنظران، اصلي ترين دليل 80 درصد ورشكستگيها در كسب و كار، طي پنج سال نخست، معمولاً پول نيست. بلكه فقدان اطلاعات و دانش صحيح است. رمز موفقيت شما در اين است كه بدانيد چگونه مي توان با اجراي يك برنامه تجاري موثر، تصميمات صحيح گرفت.

3 – صنعت خود را بشناسيد: اگر شما معناي دانش انجام كار را به درستي درك كرده باشيد، مي توانيد از يك گوشه رقابتي بزرگ سود ببريد.

تفاوتهاي شاخصي كه قادرند بقا شما را در آينده به چالش بكشند، عبارتند از: رقابت، اندازه، خدمات، موقعيت،بازاريابي، دستيابي، نوع مشتريان، تامين كنندگان و استراتژي هاي قيمت گـــذاري رقبا، محيط بازار، محيط كسب و كار محلي، ظرفيت خالي فضاهاي تبليغاتي، ميانگين درآمد خانوار، سطح تحصيلات، گروه سني، جمعيت نژادي، و آمار مشتريان بالقوه.

4 – مشتريان خود را درك كنيد: آيا به صحبتهاي مشتريان خود گوش مي دهيد؟ كسب و كار خود را طوري تنظيم كنيد كه به مشتريان خود آن چيزي را بدهيد كه مي خواهند، و خواهيد ديد كه آنها از شما خريد خواهندكرد و باعث رونق كسب و كار شما مي شوند.

5 – سوابق مــــالي خوب را حفظ كنيد: اگر نمي دانيد كه پول شما كجا مي رود، به زودي بازي را واگذار خواهيد كرد. در بازي تجارت كه با رايانه بازي مي شود – و امتيازها براساس دلار و سنت است – سوابق مالي خوب به مثابه تجهيزات راهبري هواپيما هستند، كه به شما ميزان ارتفــــــاع، جهت و سرعت را انتقال مي دهند.

6 – نقدينگي خود را مديريت كنيد: اين مهم نيست كه فروشگاه شما چه اندازه منحصر به فرد است؛ بلكه كسب و كار شما بدون نقدينگي جريان نخواهد داشت. نقدينگي مانند خون و نيروي حياتي كسب و كار شماست. پولي كه به فروشگاه شما وارد يا از آن خارج مي شود اجزا حياتي است كه كسب و كار شما را ازنظر مالي سالم نگه مي دارد. صورتحساب جريان نقدينگي ماهانه، نشان دهنده مقدار پول در ابتداي دوره و سپس نشان دهنده مقدار نقدينگي دريافتي از منابع مختلف و علل پرداخت پـــــول است. اگر هوشمندانه بودجه بندي كنيد و اختلاف درآمد و مخارج ماهيانه را بدانيد، نگران بي پول شدن نخواهيد بود.

7 – روشهاي مديريت سالم را به كار ببريد: مالك فروشگاه، همان مدير فروشگاه است. اين جمله بيانگر اين مطلب است كــــه با فكر و اراده كسب و كار خود را از بالا تا پايين اداره كنيد. شما بايد در تصميمات خود، به مشتريان پيشنهاد خدمات بدهيد، منابع و زمان را مديريت كنيد، و بدانيد كه چگونه تجارت كرده و كسب و كار را به بهترين وجه ممكن اداره كنيد. از كاركنان خود قدرداني كنيد، آنها باارزش ترين سرمايه شما هستند.
كاركنان خود را آموزش دهيد و به آنها اطمينان خاطر و مهارت ببخشيد تا كارشان را بهتر انجام دهند. به كاركنان خود فرصت رشد بدهيد. با آنها رفتار مناسبي داشته باشيد و به اندازه ارزشي كه دارند به آنها مزد پرداخت كنيد. در مقابل، آنها به شما كمك خواهندكرد تا در كسب و كار خود به موفقيت برسيد.

8 – تصوير و ذهنيت ممتاز خود را توسعه دهيد: تصوير و ذهنيتي كه شما ايجاد مي كنيد بسيار مهم است و تمامي حوزه كسب و كارتان را به هم متصل مي كند. درواقع ادراك مشتريان شما از: نام فروشگاه، موقعيت آن، ظاهر، ساختمان، تزئينات، ورودي، طبقات، درها، باجه ها، مبلمان اتاقها، اتاق انتظار، محصولات، قيمتها، كالاهاي درمعرض ديد، علامتها، پنجره ويترينها، كارت ويزيت، فاكتورها، بروشورها، جنس تبليغات، خدمات مشتريان و تمامي چيزهايي كه مربوط به كسب و كـــــار شما مي شود شكل مي گيرد.
درست يا غلط، تصويري كه شما از خود در ذهن افراد ديگر ساخته ايد ممكن است باعث بهبود يا تضعيف موقعيت شما شود.

9 – دارائي‌هاي خود را كنترل كنيد: نقش دارايي شما، ايجاد فروش است. تمامي فروشگاههاي خرده فروشي نياز به مديريت دارائيهايشان دارند.
اين پول شما است كه روي قفسه نشسته است و نمايانگر بخش بزرگي از سرمايه كاري شمـــاست. خرده فروشان كوچك كه فقط قفسه هاي فروشگاهشان را تماشا مي كنند، نمي توانند تعادل مناسبي را بين مقدار صحيح كالا و خواسته هاي احتمالي مشتري برقرار كنند. معاملات اين خرده فروشان از فقدان اطلاعات راجع به رنگ، سايز، گرايش و اولويتهاي مشتري متضرر خواهد شد. بدون كنترل كافي، دارائيها آرام آرام شامل مرور زمان شده، كالاهاي كهنه و معيوب در مغازه مانده و براي خرده فروشان بسيار گران تمام مي شوند.

10 – براي درك كامل طبيعت خرده فروشي خريد و براي سود قيمت گذاري كنيد: چيزي كه بايد با آن شروع كرد اين مفهوم است كه قيمت اوليه كالاي شما، برآوردي موقت از چيزي است كه مشتري تمايل به صرف كردن دارد. بيشتر فروشگاهها براي بالابردن قيمت اجناس در كالا يا خدمات مستعمل از تابلوي سر در (KEY STONE) استفاده مي كنند. چيزي كه آنها كم دارند، استراتژي قيمت گذاري برمبناي محاسبه مورد به مورد براي نظم، پيشرفت، و كالاي زير قيمت است. براي ترقي در فروش، خرده فروشان بايد روي اقلام، قيمت و كارايي تمركز كنند و با تعداد زيادي جشن، زرق و برق و سرگرمي به سمت افزايش فروش خود گام بردارند. بــراي رقابتي شدن، به نمايشهاي حرفه اي (TRADE SHOWS) توجه كنيد، در گروههاي خريد مشاركت كنيد، و به دنبال توليدكنندگــاني باشيد كه به شما اين امكان را مي دهند كه با خريد عمده، كالا را زيرقيمت و به قيمت عمده فروشي خريداري كنيد. با پيشنهاد قيمت هوشيارانه جديد و با ارزش به مصرف كننده، قادر خواهيدبود: مشتريان بيشتري جلب كنيد، ميانگين معاملات فروش خود را افزايش و فرصتهاي بيشتري را به مشتريان جهت ملاقات از فروشگاهتان بدهيد.

11 – از حرفه اي ها درس بگيريد: براي تسلط يافتن در مهارتهاي اداره يك كسب و كار، نيازمند تجربه بسياري هستيد. در ابتدا بايد موارد زير را درنظر داشته باشيد: چگونه، چه كسي، چه چيزي، كجا، چه وقت، چه اندازه و چند وقت به چند وقت بايد دادوستد كرده و براي ايجـــــاد يك توسعه سودآور براي كسب و كارتان تبليغ كنيد. دوم اينكه چگونه، دارايي، افراط در خريد، پايين آوردن قيمت، بازگشت سرمايه، زمان بندي، تحويل، مخارج و طرح ريزي فروش را كه چرخه سود فصلي را به سرعت پايين و بالا مي كند، مديريت و تنظيم كنيد.

12 – درهنگام نياز كمك بخواهيد: براي ايجاد يك فرايند بزرگ توسعه، مشاركت و مساعدت از محيط خارج، مي تواند قدم بزرگي براي شروع باشد. براي كمك گرفتن مغرور نباشيد؛ ما همگي گاهي اوقات نياز به كمك داريم.

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو