پردازش غیرخودآگاه و تجربه ی آنلاین

پردازش ها و برون داده ها ی غیر خود آگاه با تجارب آنلاین نیز به صورت کامل فعال می شوند.پردازش توجه پایین ، آماده سازی و حافظه ی ضمنی،همگی همراه با فرایندهای خود آگاه به هنگام دخیل شدن مصرف کنندگان در تجربه ی آنلاین، عمل می کنند. طراحان وبگاه و تبلیغ کنندگان آنلاین باید بدانند چگونه این فرایند ها بر نگرش ها و رفتارهای مصرف کننده به منظور به حداکثر رساندن اثر بخشی آلاین و رضایتمندی تجربه ی وب تاثیر دارند. مثال کاربردی این فرایند ها در مقاله ای با عنوان Unconscious Processing of Web Advertising در سال 2008 منتشر شد. نویسنده این مقاله چان یون یو، با استفاده از یک طراحی آزمایشی هوشمندانه نشان داد برای آنکه تبلیغات آنلاین بر حافظه،نگرش ها یا رفتار انتخاب برند بعدی تاثیر داشته باشند ، توجه خود آگاه به آن ها چندان ضرورتی هم ندارند .

 

این تحقیق به طور مشخص سه یافته ی مهم داشت :

  • مصرف کنندگانی که تبلیغات آنلاین را غیر خود آگاه تجربه می کنند ، اثرات آماده سازی مشخصی را از خود بروز داده اند که با حافظه ای ضمنی تبلیغات ایجاد می شود .
  • مصرف کنندگان در مورد برند های تبلیغ شده نگرش های مساعدتری دارند؛صرف نظر از آنکه تبلیغات آنلاین را به طور خود آگاه یا غیر خود آگاه تجربه کرده باشند .
  • مصرف کنندگانی که تبلیغات آنلاین را به طور غیر خود آگاه تجربه کرده اند نسبت به آن هایی که مواجهه ای با تبلیغ نداشته اند ( گروه شاهد ) ، احتمال بیشتری دارد که در روز بعد آن برند تبلیغ شده را انتخاب کنند .

این تحقیق جز و نخستین تحقیقاتی است که قاطعانه نشان داده پردازش غیر خود آگاه تبلیغات وب ، واقعی است و در غیاب هر نوع آگاهی خود آگاه تبلیغات دیده شده رخ می دهد و می تواند به تاثیرات مثبتی بر نگرش ها از برند و مقاصد خرید منجر شود.در دنیای مجازی که در آن میانگین میزان کلیک بر روی تبلیغات کمتر از 2 درصد است و میانگین نتایج ردیابی چشمی نشان داده که هیچ توجهی به تبلیغات آنلاین نمی شود ، این نتایج خبرهای خوبی را نوید می دهد .بازار یابی عصب شناختی با شناخت و سنجش راه های دیگری که تبلیغات آنلاین می توانند بر مصرف کنندگان تاثیر بگذارند، تصویر واقع گرایانه تری از چگونگی عملکرد تلاش های آنلاین نشان می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو