اینترنت اشیا یا IOT چیست و چگونه را متحول خواهد کرد؟

 

ناکامی و سردرگمی و عدم پذیرش وبگاه :

هر کسی حداقل یک بار هم که شده عدم موفقیت یک وبگاه را به چشم خود دیده است . علت اصلی آن ، موفق نبودن در هم سو سازی طراحی صفحه با قصد کاربر است که به معنای شکست صفحه ی وب در تحقیق اهداف و انتظارات فرد در حال تعامل با صفحه است .محققان حوزه ی کاربرد وب ، به طور معمول برای سنجش هم سویی یا نا هم سویی ، با پرسش از افراد در خصوص تجربه شان شواهد خود را جمع آوری می کنند و آن را روش گفتمانی می نامند . این روش محدودیت هایی مشابه روش های دیگر خود اظهاری دارد که در آن افراد ممکن است از دلایل واقعی ناکامی خود آگاه نباشند و دلایلی بتراشند که شاید در آن موقع قابل قبول باشد اما تلاش برای طراحی های مجدد را به مسیر اشتباهی سوق می دهد .با استفاده از سر نخ های حاصل از ردیابی چشمی وواکنش های فیزیولوژیکی غیر ارادی همچون افزایش تحریک احساسی یا انگیختگی یا حرکت عضله صورت(افزایش فعالیت ماهیچه ای اخم)،محققان بازاریابی عصب شناختی می‌توانند اطلاعات بیشتری از چگونگی عملکرد یک صفحه ی وب فراتر از خود اظهاری کلامی،فراهم آورند .

با توجه به این که این اهداف به صورت غیر خود آگاه تعقیب می شوند ، جایی تعجب نیست که بدانید ناکامی در رسیدن به آن اهداف ممکن است به شکلی غیر خود آگاه تجربه شود و تاثیرات غیر خود آگاه و رفتاری مهمی بر بازدید کننده ی وب داشته باشد .عاملی که مشخصاً بر رضایتمندی یا فقدان آن از تجربه ی وب اثر دارد ، حضور و تاثیر مخرب تبلیغات در صفحه ی وب است . به طور معمول در حواشی ( لبه های ) صفحه ی وب قرار دارند و معمولاًبا مقصود بازدید کننده هم سو نیستند .در این موارد ،تبلیغات تاثیر مخرب جنبی ای دارند که دشوار می توان آن را با روش های سنتی سنجید.حتی ردیابی چشمی هم در این موقعیت می توانند گمراه کننده باشد چون فقط مرکز خیرگی بینایی را ثبت می کند اما نگاه ها به حواشی را نمی تواند جمع آوری کند .اگر تبلیغات در حواشی صفحه قرار گیرند،ممکن است ردیابی چشمی به کل نادیده گرفته شوند ،اما در حقیقت تبلیغات در حواشی دیده می شوند و می توانند تاثیر مهمی بر تجربه ی کلی از صفحه ی وب داشته باشند .

تبلیغات در حواشی صفحه ی وب می تواند تجربه ی بازدید را با ایجاد به هم ریختگی مخل بر هم بریزد ، به ویژه اگر شامل جذب کننده های توجه پایین به بالا مثل رنگ های روشن ،انیمیشن های چشمک زن یا تصاویر متحرک باشند.حرکت نیز می تواند مزاحم باشد چون دید جنبی ما از نظر بیولوژیکی جوری تنظیم می شود که به حرکات اطراف میدان حساس باشد و از این رو ناگزیر جذب حرکت می شویم . متاسفانه این گونه ترغیب شدن برای تبلیغ کنندگان ، هزینه احساسی منفی است ، چون حساسیت به حرکت جنبی به عنوان نشانگر احساسی برای تشخیص خطر تکامل یافته است . این بدین معنا نیست که وقتی حرکتی در لبه های صفحه ی وب دیدیم ،لپ تاپمان را به طرفی پرت کنیم و با ترس و وحشت پا به فرار بگذاریم ، ولی ما افزایش مزاحمت و مقاومتی را تجربه می کنیم که بر حافظه و رفتارهای آتی مان تاثیر می گذارد و ممکن است به آگاهی خود آگاه برسد و شاید هم نرسد.

برخی از ناشران آنلاین تلاش دارند با جا به جایی تبلیغات به سمت مرکز صفحه ، جایی که بتوانند با جریان کار بازدید کننده در تعامل قرار گیرد ، با این تاثیرات منفی مقابله کنند این در حالی است که محققان دریافته اند این تاکتیک ، نتیجه ی متناقضی دارد ، آگاهی حافظه برای تبلیغ را بالا می برد ، اما میزان قصد خرید آن محصول هم کمتر می شود ؛ در حقیقت خیلی کمتر از وقتی که به کل هیچ تبلیغی ارائه نشود . در این حالت افراد به تبلیغ بیشتر توجه می کنند اما واکنش احساسی منفی ای به این اخلال دارند و این تبلیغ کنندگان هستند که بهای آن را می پردازند . در تبلیغاتی که هم سو با مقصود هستند ، تبلیغات درون برنامه ای موفق تر عمل می کنند و آگاهی ، یاد آوری ، ملاحظه ی مجموعه ی درج شده و قصد خرید را بهبود می بخشد.از آنجا که تجربه ی انلاین عمدتاً وظیفه محور است ، مدل سنتی افزایش آگاهی از طریق توجه ، متقاعد سازی و یاد آوری می تواند برون دادهای خود آگاه مثبتی داشته باشد ؛ به شرط آنکه وبگاه و تمامی عناصر محتوایی آن ، از جمله تبلیغات ، هم سو با اهداف و مقاصد مصرف کننده باشند.در اینجا تضاد جالبی دیده می شود : وبگاه آنلاین که از بسیاری از جهات تقریباً همان نسخه ی مجازی مدل فروش خانه به خانه است ، بیشتر از تلویزیون متناسب با دیدگاه سنتی اثر بخشی تبلیغات از طریق توجه ، متقاعد سازی و یاد آوری است و از آن جهت تعجب بر انگیز است که تلویزیون ، رسانه ای است که این مدل برای بیش از نیم قرن در مورد آن به کار رفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 10 =

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب و کارهای خرده فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب و کارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای 0 تا 100 راه اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو