اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

قهرمان خرده فروشی

نحوه استفاده از 10 گام برای داشتن خرده فروشی پرسود

10 گام برای داشتن خرده فروشی پرسود یک روش شناختی است که من بر اساس سال‌ها کار با طیف وسیعی از خرده فروشان کوچک و مستقل طراحی کرده‌ام. هدف رویکرد این است که خرده فروشان را قادر سازد تا فرایندها و ساختارهایی تکرارپذیر و قابل اعتماد را توسعه دهند تا به کسب و کارهایی مقیاس پذیر و قابل فروش تبدیل شوند. این 10 گام تمام اجزاء هر نیاز خرده فروشی را که موفقیتش را تضمین کند پوشش می دهد – چه راه اندازی، کسب و کار موجود، فقط آنلاین یا چند کاناله.

10 گام برای موفقیت خرده فروشی یک دستورالعمل آزمون و خطا شده هستند که تنها برای یک بار بررسی کسب و کار خرده فروشی ارزشمند نیستند بلکه می‌تواند بارها و بارها مجدداٌ مورد استفاده قرار گیرد و من توصیه می‌کنم حداقل یک بار در سال، اطمینان حاصل کنید که کسب و کار خرده فروشی شما با مصرف‌کننده و بازاری که همچنان همه چیز در آن تغییر می‌کند مطابقت دارد. با کارکردی روشمندانه از طریق این 10 گام یک مالک کسب و کار خرده فروشی می‌تواند تعیین کند کجا زمان و تلاش خود را متمرکز نموده و از حداکثر نتیجه در قبال حداقل سرمایه‌گذاری در زمان، تلاش و پول اطمینان یابد.

 ” فرایندها  و ساختارهای قابل اعتماد و تکرار پذیر  … کسب و کار مقیاس‌پذیر و قابل فروش“


پیش از آن‌که بخواهم اینکه 10 گام چه هستند را به اشتراک بگذارم می‌خواستم منظورم را از ” فرایندها و ساختارهای قابل اعتماد و تکرارپذیر … کسب و کار مقیاس‌پذیر و قابل فروش ” توضیح دهم. این واژگان اهمیت بسیار زیادی دارند و من پیش از گزینش آن‌ها زمانی دراز و سخت فکر کرده‌ام.

قابل اعتماد بودن: فرایندهای ساده، روشن و با پیگیری راحت. هر عضو از کارکنان، بدون در نظر گرفتن تجربه، می‌تواند ” توسط کتاب راهنما ” کار کند .

تکرارپذیری: فرایندهای قابل اعتماد شما می‌تواند با یک استاندارد سازگار بارها و بارها انجام شود با تکرار کردن آنچه که مشتریانتان از شما انتظار دارند.

فرایندها و ساختارها: اقدامات، تعاملات، معاملات و تجزیه و تحلیل روزانه کسب و کار شما نیاز به انجام عملیات به صورت اثر بخش و ارائه بر اساس تعهدات شما به مشتری دارد.

مقیاس‌پذیری: هنگامی که شما دارای یک کسب و کار مقیاس‌پذیر هستید، می‌توانید با داشتن اطمینان از اینکه کسب و کار به طور موثر و بر اساس استانداردهای شما بدون حضورتان کار کند، به دیگران تفویض شود.

قابل فروش بودن: برای تحقق بهترین ارزش به کسب و کارتان باید انتخاب کنید که حرکت کنید و نیاز به سه جزء قبلی دارید. یک کسب و کار تنها زمانی ارزشمند است که بتوانید ثابت کنید مقیاس‌پذیر است و می‌تواند بدون شما رشد کند. شما نیاز به یک مالک جدید بالقوه دارید تا اطمینان داشته باشید که با مدیریت جدید در آن محل، همه آن چیزی که شما ساخته‌اید به سمت رشد ادامه خواهد یافت.

ترسیم 10 گام برای موفقیت خرده فروشی

 

10 گام برای موفقیت خرده فروشی پرسود شامل موارد زیر می شود:

  1. اهداف و ماموریت خود را تعریف کنید – چه چیزی می‌خواهید به دست آورید و چگونه به آن دست می‌یابید.
  2. در مورد موقعیت‌یابی خود تصمیم‌گیری کنید – تنظیم استانداردهایی نسبت به مجموعه رقابتی خود، که مشتریان بر اساس اینکه چه زمانی روی محصول، قیمت، ارائه و خدمات شما اثر می‌گذارد شما را قضاوت خواهند کرد.
  3. مشتری ایده‌آل خود  را شناسایی کنید – تعریف یک فرد منحصربه‌فرد که مشتری ایده‌آل شما را نشان می‌دهد و شناسایی آن‌ها به‌خوبی و اینکه آن‌ها بلافاصله برای شما قابل تشخیص باشند.
  4. برنامه محدوده خود را ایجاد کنید – برنامه‌ریزی راهبرد محصول، کدام دست محصولات را بفروشیم، چه محدوده‌ای را داشته باشیم به صورت عرضی یا عمقی. محاسبه آمیخته دسته محصولات و تعداد SKU کالا
  5. قیمت‌گذاری و سیاست‌های تخفیف و ترویج خود را پیاده‌سازی کنید – اطمینان از اینکه قیمت‌گذاری و تخفیفات شما با موقعیت‌یابی شما و جذابیت برای مشتری ایده‌آل شما منطبق است. تکنیک‌هایی مانند قیمت‌گذاری پلکانی را برای تاثیر در تصمیم‌گیری خرید مشتریان خود به کار ببرید.
  6. راهبرد کانال و محل خود را توسعه دهید – بودن در جایی که مشتریانتان هستند، دانستن اینکه کجا خرید می‌کنند، اطمینان از اینکه پیشنهاد خود را در مقابل آن‌ها قرار داده‌اید تا علاقه آن‌ها را جلب نمائید.
  7. فرایندهای جذب مشتری خود را طراحی کنید – با استفاده از چرخه رو به بالای 4 بخشی – جذب، تبدیل، نگهداشت و ارجاع برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان، مشتریان به مشتریان دائمی و مشتریان دائمی به طرفدارانی که به نوبه خود تبدیل به یک عنصر کلیدی راهبرد کسب مشتری جدید خواهند شد.
  8. الگوی منابع و زنجیره تامین خود را تعیین نمائید – انتخاب تامین‌کنندگان برای ارائه نه‌تنها محصولات مناسب با قیمت مناسب بلکه به شیوه‌ای که با فرهنگ تجاری، ارزش‌ها، اخلاق و اهداف شما سازگار باشند. با استفاده از تکنیک‌های مدیریت تامین‌کننده مناسب.
  9. کسب و کار خود را برنامه‌ریزی و کنترل نمائید – نگه داشتن انگشتتان روی نبض، استفاده از داده‌های کلیدی که باعث می‌گردد تا به‌وسیله یک سیستم هشدار فوری که به شما مشکلات بالقوه و خطرات را قبل از اینکه از دست خارج شوند اعلام کند. استفاده از داده‌ها برای تصمیم‌گیری‌های راهبردی و عملیاتی.
  10. یک دفتر پشتیبانی موثر ایجاد کنید – اطمینان حاصل کنید که از فرایندها / منابع مناسب برای ارائه خدمات مؤثر منابع انسانی، حقوقی، مالی و فناوری اطلاعات تا موفقیت کسب و کارتان را پی‌ریزی کرده و آن را برای رشد آتی آماده ساخته‌اید.

 

شما می توانید از 10 گام برای تکمیل خودارزیابی کسب و کارتان استفاده کنید؛ و نیز برای توسعه یک برنامه عملی، مانند زیر، برای هر یک از گام‌ها استفاده کنید و سپس با توجه به اولویت آن را انجام دهید.

موقعیت مناسبموقعیت هدفعملیات ضروریبستگی داشتن بهاولویت (زیاد،کم، متوسط)هزینهتاریخ تحویل

امروزه

چند برند خرده فروشی معروف در بازار به عنوان یک سایت تجارت الکترونیک و یا یک فروشگاه واحد آغاز به کار کرده‌اند. اگر شما جاه‌طلبی، هدایت، تعهد و انگیزه برای موفقیت داشته باشید بنابراین با 10 گام برای موفقیت در خرده فروشی پرسود ، به‌خوبی در مسیر خود قرار خواهید گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو