اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

کارگران انبارهای آمازون برای راه‌اندازی اتحادیه تلاش می‌کنند

کارگران شرکت آمازون در سه سال گذشته که این شرکت نیروی کار خود را بیش از دو برابر افزایش داده است. شرایط سخت کاری و ساعات کاری زیاد را مطرح کرده‌اند این دو موضوع مواردی هستند که کارمندان آمازون همیشه بابت آن ابراز نارضایتی کرده‌اند. حال کارگران انبارهای این شرکت در آمریکا در تلاش هستند تا با تشکیل یک اتحادیه، اعتراض خود را بیان کرده و شرایط کاری خود را بهبود دهند.

Amazon
آمازون طبق آخرین گزارش درآمد خود، بیش از ۶۱۳ هزار نفر نیروی کار در سراسر دنیا دارد، علاوه‌براین ۱۰۰ هزار نفر نیروی کار موقت برای فصل تعطیلات در این شرکت استخدام شده بودند. تنها چند ماه بعد از بازگشایی اولین مرکز اجرایی آمازون در نیویورک، کارگران اعتراض کرده و از اتحادیه‌ی خرده‌ فروشی ، عمده‌ فروشی و فروشگاه‌داری خواستاری راه‌اندازی یک اتحادیه برای رسیدگی به اعتراض‌هایشان شدند. یکی از کارگران آمازون که نخواست هویتش فاش شود، دو سال سابقه‌ی کار در این شرکت را دارد و به‌تازگی به مرکز اجرایی جدید منتقل شده است. او در رابطه با اعتراض کارگران می‌گوید:
آمازون شرکت بسیار بزرگی است و باید یک اتحادیه داشته باشد. کارگران آمازون بیش از اندازه کار می‌کنند و مانند یک عدد برای مدیران این شرکت هستند. این افراد در فصل تعطیلات و زمانی که فروش بالا است، ۶۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. من در یکی از هفته‌های شلوغ حدود ۶۰ ساعت کار کردم و همان روزی که اضافه کار ایستاده بودم تصادف بدی کردم زیرا پشت فرمان خوابم برده بود.

کارگران شرکت آمازون

سایر کارمندان نیز خواستار رسیدگی به وضعیت شرایط کار در این اتحادیه هستند. یکی دیگر از کارمندان این مرکز اجرایی می‌گوید:
من می‌خواهم آن‌ها اهمیت بیشتری برای کارمندان خود قائل باشند. درحال‌حاضر در این مرکز، کارمندانی که محصولات را طبق سفارش از قفسه برمی‌دارند باید ۴۰۰ کالا را در هر ساعت تحویل دهند؛ این یعنی هر هفت ثانیه باید یک کالا را پیدا کرده و تحویل دهند.
کارگران برای کار با این سرعت مجبور هستند زمان استراحت و استفاده از سرویس‌بهداشتی را کاهش دهند تا کار را به‌موقع تحویل دهند. راشاد لانگ، یکی دیگر از کارگرانی است که نسبت به ساعات کاری زیاد، اقدامات انضباطی و امنیتی بیهوده معترض است. او می‌گوید:
ما ربات نیستیم، ما انسان هستیم. ما نمی‌توانیم تنها بعد از چهار ساعت خواب شبانه، سر کار حاضر شویم و با انرژی کار کنیم. این غیرممکن است و من فکر می‌کنم تنها موضوع حائز اهمیت برای شرکت این است که کالاها را در اسرع وقت و توسط نیروی انسانی به مشتری‌ها برساند، برای آن‌ها مهم نیست که کارگران چه وضعیتی داشته باشند.
آمازون در بیانیه‌ای گفت ادعای کارگرانی که خواستار راه‌اندازی اتحادیه هستند، خواسته‌ی اکثر کارگران این مرکز نیست.

کارگران شرکت آمازون

مرکز تازه تأسیس نیویورک تنها مرکزی نیست که کارگران آن اقدام به اعتراض کرده‌اند. در مینسوتا (یکی از ایالت‌های آمریکا) نیز کارگران چندین مرکز نسبت به شرایط بد کاری اعتراض کردند و اولین گروهی بودند که بعد از چند ماه اعتراض توانستند مدیریت آن را به مذاکره راضی کنند. نیمو عمر، یکی از بنیان‌گذاران سازمان اداره‌ی کار کارگران آفریقایی در منطقه‌ی مینیاپولیس در مینسوتا است. او می‌گوید:
ما با مدیریت آمازون دیدار داشتیم و در این جلسه کارگرانی از پنج مرکز مختلف حضور داشتند و درباره‌ی شرایط کار آمازون صحبت کردند. چه کارگرانی که در انبارها کار می‌کنند و چه کارگرانی که راننده‌ی ماشین‌های حمل بار هستند؛ همچنین تعدادی از رهبران مراکز نیز در این جلسه حضور داشتند.
هیباک محمد، یکی از کارگران آمازون است که دو سال سابقه‌ی کار دارد. به‌گفته‌ی او آمازون هر دو تا سه ماه، نرخ بهره‌وری را افزایش می‌دهد و کارگران برای حفظ شغل خود مجبور هستند به آن‌ها پایبند باشند. او می‌گوید:
اگر مجروح شوی، رفتار مناسبی ندارند و هیچ اهمیتی نمی‌دهند. وضعیت تهویه‌ی هوا در تابستان مناسب نیست و زمستان‌ها هم گرمای کافی نداریم. ما می‌خواهیم شرایط عدم تعادل در آمازون را تغییر دهیم.
هفسا حسن ۲۱ ساله چند ماهی است که برای کار به آمازون پیوسته است. او معتقد است مدیران، محیط کاری ایجاد کرده‌اند که کارگران نمی‌توانند به‌دنبال خدمات درمانی باشند، امنیت نداشته و زمانی برای استفاده از سرویس‌بهداشتی ندارند. مقدار کاری که هر کارگر باید در یک ساعت تحویل دهد، مشخص است و اگر نتواند این حجم از کار را تحویل دهد، مدیران با او بدرفتاری خواهند کرد.
اما آمازون این موضوع را قبول ندارد و معتقد است تمام تلاشش را به کار می‌گیرد تا با تمام کارمندان با انصاف، عزت و احترام رفتار کند.
کارگران مراکز اجرایی آمازون تنها کارمندانی نیستند که برای شکل‌گیری یک اتحادیه تلاش می‌کنند. این غول خرده فروشی آنلاین سال گذشته، مجموعه فروشگاه‌های مواد غذایی هول فودز مارکت را به قیمت ۱۳.۷ میلیارد دلاری خریداری کرد. حدود یک سال بعد، کارگران این شرکت در پاسخ به تغییرات اعمال‌شده توسط آمازون، اتحادیه‌ای راه‌اندازی کردند.

کارگران شرکت آمازون

مدتی از بنیان‌گذاری این اتحادیه نگذشته بود که یکی از کارمندان آمازون ویدئوی را منتشر کرد. در این ویدئو به مدیران آموزش داده می‌شد که چگونه باید از تلاش‌های سازمان‌دهی‌شده‌ی کارگران جلوگیری کنند.

مقاله‌ی مرتبط : آمازون برنامه‌های بزرگی برای تغییر بازار مواد غذایی دارد

اتحادیه‌ی هول فودز، ۱۸ آذرماه ایمیلی را به تمامی کارمندان هول فودز ارسال کرد و برای پیوستن به تظاهرات آمازون درخواست همراهی کرد. در این ایمیل نوشته شده بود:
درحالی‌که دنبال اهداف بلندمدت خود هستیم، تلاش می‌کنیم صدایمان را از سایر راه‌ها نیز به گوش دیگران برسانیم. ما در اتحادیه‌ی هول فودز معتقدیم تمام کارمندان هول فودز و آمازون باید شرایط بهتری در محیط کار داشته باشند و این اتحادیه کمک می‌کند صدای ما به‌خوبی شنیده شود.

سخنگوی آمازون در ایمیلی به خبرگزاری گاردین نوشت:
آمازون، همیشه از شنیدن نظرها، سوالات و نگرانی‌های کارمندان به تیم مدیریت و تلاش برای ارائه‌ی راه‌حل استقبال می‌کند. ما عمیقا باور داریم ارتباط مستقیم، موثرترین راه برای درک و پاسخگویی به نیازهای نیروی کارمان است.
ما برای تمام کارمندانمان در آمریکا حقوق حداقل ۱۵ دلار در ساعت را در نظر گرفته‌ایم. این افراد مزایای زیادی دارند و امکان ارتقای شغلی و آموزش تکنولوژی جدید برایشان فراهم شده است. مراکز اجرایی، قلب و روح عملیات آمازون بوده و همواره دوستان و آشنایان را به ارسال درخواست شغلی در این بخش تشویق می‌کنیم. همچنین از اینکه حقوق، مزایا و محیط کار ما را با سایر شرکت‌های بزرگ سراسر کشور مقایسه کنید، استقبال می‌کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو