اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

رازهای موفقیت در فروش برای تازه‌کارها

موفقیت در فروش فروشنده حرفه ای

موفقیت در فروش به عوامل بسیاری ارتباط دارد. هیچ فردی از ابتدا یک فروشنده حرفه ای نبوده و برای موفقیت در کار تلاش بسیاری کرده است. فروشندگان حرفه ای باعث می‌شوند که فکر کنیم این کار بسیار آسان است اما واقعیت چیز دیگری است. زمانی که از یک فروشنده حرفه ای صحبت می‌کنیم، در خصوص سال‌ها تجربه، زمان زیاد برای مطالعه و بالا بردن توانایی‌ها و تکرار مداوم حرف می‌زنیم. هر فردی چه اولین تجربه فروشش باشد و یا به دنبال بالا بردن مهارت‌های خویش و بازگشت به اصول اولیه فروش است می‌تواند از این نکات استفاده کند.

موفقیت در فروش چگونه به دست می‌آید؟

شروع با اهداف
مهم‌ترین نقطه برای شروع، دانستن اهداف و اندازه‌گیری عملکرد فرد در برابر اهدافش است. فرد باید بداند که برای رسیدن به اهدافش به چه تعداد مشتری در چه بازه زمانی نیاز دارد؟ چه مهارت‌هایی دارد تا این مشتری‌ها را جذب کند. به چه میزان مهارت نیاز دارد تا بتواند این مشتری‌ها را حفظ کند؟ به چه میزان باید ارتباطات خود را تقویت کند تا فرصت لازم ایجاد شود؟ از چه روش‌هایی استفاده کند؟ و …

مشتریان هدف خود را در میانگین قیمت فروش محصولات ضرب کند تا میزان درآمدی را که هدف‌گذاری کرده است را به دست آورد.

برای موفقیت در فروش باید همیشه اهداف فروش شخصی را تعیین کرد. برای رسیدن به سطح بالاتری از کار و موفقیت در کار باید روی ترفندها کار کرد و با استفاده از تجربیات آن‌ها را اجرا کرد. مهم نیست که راه درازی در پیش دارید، اگر حرکت نکنید هیچ‌وقت به قله نخواهید رسید پس برای رسیدن به موفقیت در فروش و کسب و کارتان از همین الان شروع کنید و اهداف خود را مشخص کنید.

فروش یک چرخه است
فروشنده حرفه ای می‌داند که فروش هم علم و فناوری و هم هنر است. در این قسمت می‌خواهیم در خصوص علم فروش اندکی صحبت کنیم. اگر فروشنده به فروش همچون یک چرخه نگاه نکند، طعم شکست را می‌چشد یا فرصت‌ها را از دست می‌دهد. طریقه حرکت هر فرد از درون قیف فروش، منحصر به فرد و متفاوت خواهد بود. در این زمان ایراد یکسان دانستن فرایند فروش مشخص می‌شود. نمی‌شود با تمام افراد به یک شیوه برخورد کرد و انتظار موفقیت در فروش را هم داشت. فروشنده حرفه ای می‌داند که هر کسب و کاری نیاز به راه و روش متفاوتی دارد و بر این اساس قبل از هر کاری ابتدا در خصوص فرایند فروش در آن کسب و کار اطلاعات کافی را کسب می‌کند. برای موفقیت در کار باید یاد بگیرید که چگونه محصولتان را جایگاه‌یابی کنید، برای صحبت با مشتری از چه استراتژی‌هایی استفاده کنید، ارزش‌های خود را بشناسید، در خصوص محصولات اطلاعات کافی داشته باشید و ویژگی‌های مشتریان ایدئال را مشخص کنید. استفاده از این عوامل می‌تواند یک فروشنده عادی را به یک فروشنده موفق تبدیل کند.

شناسایی نکات منفی
فروشنده حرفه ای می‌تواند مشکلات مشتریان را شناسایی کند. زمانی که این مشکلات شناسایی شوند می‌توانید برای آن‌ها راهکار نیز داشته باشید. مشکلات مشتریان دستان فروشنده را نمی‌بندد بلکه او را به طور کلی از حرکت باز می‌دارد. بهترین را برای موفقیت در کار و حل این مشکل این است که اعتماد مشتریان را جلب کنید. مشتریان باید مطمئن باشند که شما مشکلاتشان را می‌فهمید و برای حل آن اقدام می‌کنید. یادتان باشد که برای این کار باید توجه داشته باشید که ارتباط شما با مشتریان بعد از فروش به پایان نمی‌رسد و تا انتها باید اعتماد او را حفظ کنید. با استفاده از این روش می‌توانید او را تبدیل به مشتری دائمی کنید.

موفقیت در فروش فروشنده حرفه ای

سنجیدن مراحل
زمانی که کاری ارزش انجام دادن داشته باشد، ارزش اندازه‌گیری نیز دارد و هر چیزی را که بشود اندازه‌گیری کرد می‌توان راهی برای بهبود آن نیز پیدا کرد.

ابتدای مسیر را به یاد می‌آورید؟ زمانی را که اهدافی برای خود تعیین کردید؟ بهتر است با خودتان جدی باشید و نحوه عملکرد خود را بسنجید. بدانید با مقدار فروشی که امروز داشته‌اید در انتهای ماه به اهدافتان می‌رسید؟ رسیدن به مبلغ موردنظر و هدفتان به چه میزان قابل دستیابی است؟ آیا به سختی به آن می‌رسید یا به راحتی می‌توانید آن را به دست بیاورید؟ آیا توانسته‌اید مشتریان بالقوه را به مشتریان دائمی تبدیل کنید و به تعداد مناسب مشتری جذب کنید؟ اگر بعد از مدتی مشاهده کردید که از اهداف خود دورید و پاسخ این سؤال‌ها را متوجه شدید و این که شما به سختی و با سرعت پایین به سمت هدف‌تان حرکت می‌کنید باید به فکر ایجاد تغییرات باشید. سعی کنید برای رسیدن به اهدافتان فرصت‌ها را غنیمت بشمارید و آن‌ها را از دست ندهید. با سنجیدن مداوم عملکردتان می‌توانید به محض این‌که مشکلی به وجود آمد، متوجه آن شوید و در جهت رفع آن اقدام کنید. لازم نیست در خصوص مشکلات نیز نگران باشید، امروزه منابع آموزشی فراوان و مشاورهای قابل اعتماد بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای حل مشکلات کمک بگیرید اما قسمت مهمی که بر عهده شما است شناسایی مشکلات است.

یافتن مشتری مناسب
در بازاریابی درون‌گرا، یافتن مشتری مناسب یکی از اصول کار است. یکی از فروشندگان موفق در خاطرات خود می‌نویسد: هنگامی که تازه فروشنده شدم بودم و تازه‌کار بودم، زمان زیادی را صرف صحبت با افرادی می‌کردم که علاقه‌ای به برقرار کردن ارتباط با من نداشتند. پس از گذشت مدتی این زمان را به کسانی اختصاص دادم که شنونده حرف‌هایم بودند و این‌گونه توانستم فروشنده بهتری باشم. اینجا با قدرت بازاریابی درون‌گرا آشنا شدید. زمانی که بتوانید با ایجاد و افزودن محتوای با کیفیت به مشتری کمک کنید، اجازه می‌دهید مشتری‌ها به سمت شما بیایند، با استفاده از این روش در زمان صرفه‌جویی می‌کنید و احتمال موفقیت در کار را بالا می‌برید.

استقبال از کار گروهی
بدون شک همه افرادی که شروع به کار می‌کنند به فکر موفقیت در فروش و پیشرفت هستند. دوست دارند سریع‌تر به عنوان یک فروشنده حرفه ای مطرح شوند. زمانی این مسیر با مشکل مواجه می‌شود که فکر کنند سریع‌ترین راه رسیدن به موفقیت در کار این است که به تنهایی رقیبان را از سر راه بردارند و پیشتاز شوند. این رویکرد شاید در ابتدا مؤثر باشد اما در ادامه تبدیل به رویکردی منزوی کننده می‌شود و باعث می‌شود که فرصت‌های بسیاری را از دست بدهید. فرقی نمی‌کند در چه سطحی باشید از کار گروهی و تیمی همیشه استقبال کنید. زمانی که در یک تیم مشغول به فعالیت باشید می‌توانید به یکدیگر کمک کنید. به عنوان مثال اگر شما نتوانید وقتی برای ملاقات با مدیرعامل یکی از شرکت‌هایی که دوست دارید با آن کار کنید بگیرید می‌توانید از یک از همکاران یا هم تیمی‌ها که این امکان برای او وجود دارد خواهش کنید برای شما از او وقت بگیرد. کار تیمی به طور معمول مؤثرتر است و این کار در نهایت می‌تواند باعث شود که سود بیشتری عاید تمام اعضای گروه شود.

بررسی نظرات
اگر تا کنون به بررسی نظرات، انتقادات و پیشنهادات نپرداخته‌اید، اکنون وقت آن رسیده که دید متفاوتی نسبت به آن‌ها داشته باشید. بررسی انتقادات و پیشنهادات می‌تواند ایرادات یا نقاط قوت کار را به شما نشان دهد. می‌توانید با خواندن و بررسی آن‌ها متوجه شوید که چه میزان از مشتریان از شما یا دیگر فروشندگان راضی بوده‌اند و در صورت نارضایتی مشکل و ایراد کار کجاست.

مهم‌ترین نکته‌ای که هر فروشنده‌ای باید به خاطر داشته باشد این است که زمانی را صرف یادگیری و پیشرفت شخصی کند تا بتواند فروشنده حرفه ای شود و در گروه بهترین‌ها بماند. موفقیت در فروش به آسانی به دست نمی‌آید و برای پایدار بودن این موفقیت باید زحمت فراوان کشید.

در پایان مقاله رازهای موفقیت در فروش برای تازه کارها اگر فکر می‌کنید خواندن آن برای شما مفید بوده است، پیشنهاد می‌کنیم مطلب راه های خرید هوشمندانه را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو