اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

مدیرعامل پروازی که رفاه را بعد از خصوصی سازی هم دچار بحران کرد/ چگونه سهام 140 میلیارد تومانی را با 70 میلیارد تومان واگذار کرد؟ + اسناد

فروشگاه زنجیره ای رفاه

دریافت حقوق نجومی از سوی گلزاده کرمانی تنها اقدام وی برای به قهقرا بردن این فروشگاه زنجیره‌ای نبود و نقش‌آفرینی مستقیم دستگاه‌های دولتی در انتصاب مدیر نجومی‌بگیر مشخص کرد که این مجموعه جزو شرکت‌های زیان‌ده نیز شده است. مسئله‌ای که در همان برهه افراد بسیاری زیان‌ده شدن این فروشگاه را به دلیل سومدیریت رخ داده توسط گلزاده قلمداد کردند.
اواخر سال 96 بود که مسئله فیش نجومی مدیرعامل وقت فروشگاه رفاه حاشیه‌ساز شد و انتشار حقوق نجومی فرشید گلزاده کرمانی به عنوان مدیرعامل این فروشگاه، حاشیه‌های مختلفی را به همراه داشت و چهره یکی دیگر از مدیران نجومی بگیر را آشکار کرد.

خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا

بعد از مدتی اما بالاخره تصمیم بر این شد تا سهام فروشگاه رفاه در بازار فرابورس واگذار شود و روند فعالیت‌ها و تاثیرگذاری فرشید گلزاده کرمانی در واگذاری فروشگاه رفاه نیز در نوع خود جالب‌توجه و البته قابل پیگیری بود که در این گزارش به فروش سهام یکی از سهامداران این فروشگاه، یعنی بانک تجارتی که 9 و نیم درصد از سهام کل را در اختیار داشت، می‌پردازیم.
در ابتدای امر شرکت تامین سرمایه سپهر وابسته به بانک صادرات که یکی از سهامداران فروشگاه رفاه به شمار می‌رفت، طبق سند زیر رقم هر سهم این فروشگاه را 3400 تومان بر اساس کارشناسی صورت گرفته اعلام کرد.
این در حالی است که فرشید گلزاده کرمانی به عنوان نماینده تام‌الاختیار بانک تجارت در روند فروش سهام این فروشگاه، با زیان‌ده شدن فروشگاه، قیمت پایه هر سهم را معادل 1660 تومان پایه‌گذاری کرد تا بدین ترتیب سهم بانک تجارتی که می‌توانست با ارزش 140 میلیارد تومان به فروش برسد، با رقمی بالغ بر 70 میلیارد تومان واگذار شود.

این در حالی است که فرشید گلزاده کرمانی به عنوان نماینده تام‌الاختیار بانک تجارت در روند فروش سهام این فروشگاه، با زیان‌ده شدن فروشگاه، قیمت پایه هر سهم را معادل 1660 تومان پایه‌گذاری کرد تا بدین ترتیب سهم بانک تجارتی که می توانست با ارزش 140 میلیارد تومان به فروش برسد، با رقمی بالغ بر 70 میلیارد تومان واگذار شود.

حال سوالی که در بین افکار عمومی و سهامداران و کارکنان فروشگاه رفاه ایجاد شده اینجاست که چه عامل یا عواملی موجب شد تا گلزاده کرمانی در مسیر واگذاری سهام فروشگاه رفاه به یکباره اذعان به زیان‌ده بودن این شرکت کرده و سهام را با قیمتی پایین‌تر به فروش برساند. موضوعی که به روابط سیاسی این مدیر پروازی با برخی نمایندگان مجلس مربوط است و در گزارش‌های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو