اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
جدید
دیدگاه
برچسب ها

ایران ریتیل ، رهبران صنعت خرده فروشی

سایدبار

دسته‌ها

دکور فروشگاهی

دکور فروشگاهی کسب و کار

دکور فروشگاهی
دکور فروشگاهی چه تأثیری بر کسب و کار شما دارد؟ در دکور فروشگاهی باید چه اصولی را رعایت کنیم؟ اکنون از خرید کردن علاوه بر رفع نیاز به‌عنوان یک تفریح نیز یاد می‌شود. بسیاری از مردم به فروشگاه‌هایی می‌روند که در هنگام خرید حس و تجربه بهتری را برای آن‌ها به همراه دارد. کسب و کارها برای جذب هرچه بیشتر مشتری از دکور فروشگاهی زیبا و مناسبی استفاده می‌کنند تا مشتری مدت‌زمان بیشتری را در فروشگاه و محل کسب و کارشان بماند. گذراندن زمان بیشتر در فروشگاه اگر با استفاده از ابزار مناسب و هدایت صحیح همراه باشد می‌تواند به خرید بیشتر منجر شود و بر ای کسب و کار چه چیزی بهتر از خرید بیشتر وجود دارد!

دکور فروشگاهی در کسب و کارها و خرده‌فروشی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که علاوه بر تقویت نام و برند شما، باعث شود تا مشتری به داخل فروشگاه، فضای کسب و کار و یا خرده فروشی شما کشیده شود. در اینجا مرحله دوم تأثیر دکور فروشگاهی خودش را نشان خواهد داد. هر چه مشتری بتواند کالاهای بیشتری از خرده فروشی را ببیند احتمال خرید بیشتر می‌شود، پس بهتر است با استفاده از دکوراسیون مناسب تمام کالاهای خود را در معرض دید او قرار دهید.

برنامه‌ریزی برای دکور فروشگاهی
حال که با تأثیر و اهمیت دکور فروشگاهی آشنا شدید باید ابتدا استراتژی خود را مشخص کنید و برای طراحی دکور فروشگاه خود برنامه‌ریزی و تصویرسازی کنید. دکور فروشگاهی خوب از نما و ورودی آن شروع می‌شود و تا انتهای فروشگاه ادامه می‌یابد. دکوری که در آن تک‌تک اجزا درست انتخاب شده و در جای خود قرار گرفته باشد را می‌توان پله‌ای برای صعود در کسب و کار دانست. برای رنگ، نوع و شکل تمام قسمت‌های کسب و کار (از دکور، نما و ویترین گرفته تا قفسه‌ها) با توجه به نوع و شرایط کسب و کار برنامه‌ریزی شده، می‌تواند شما را به سمت موفقیت ببرد و به کسب و کارتان رونق بخشد.

مشخص کردن بودجه
برای دکور فروشگاهی خود چقدر می‌توانید هزینه کنید؟ چقدر هزینه لازم است تا چیزی که مد نظر شما است به مرحله اجرا برسد؟ کدام قسمت‌ها مهم‌تر هستند؟ کدام قسمت‌ها را در آینده می‌توان با هزینه مناسب تغییر داد؟

اولین قدم برای داشتن دکور فروشگاهی خوب، جواب دادن به این سؤال‌ها و سؤال‌هایی مانند آن‌ها است. این‌که قسمتی را با بودجه زیاد و کیفیت بالا کار کنید و ناگهان به دلیل خالی شدن حساب‌های بانکی و تمام شدن بودجه از کیفیت کار بکاهید و یا این‌که به خاطر تهیه بودجه و ادامه دادن کار افتتاح فروشگاه خود را به عقب بیاندازید روش خوبی نیست.

حس و نمای فروشگاه
شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که در حال قدم زدن در خیابان هستید و یا برای خرید کالای خاصی به خیابان آمده باشید اما ناگهان وارد یک مغازه شوید و نگاهی به کالاهای موجود در آن بیاندازید. چه چیزی شما را به سمت آن مغازه خاص کشانده است؟

معمولاً مشتری‌ها برای ورود به یک فروشگاه به ویترین و نمای آن توجه می‌کنند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرند که پا به درون فروشگاه بگذارند یا خیر. بسیاری از آن‌ها حتی از پشت ویترین در مورد تمام کالاهای فروشگاه شما قضاوت می‌کنند، پس بهتر است در مورد نمای فروشگاه و حسی که می‌خواهید توسط آن پیدا کنند، کمی وسواس به خرج دهید. یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب نما باید در نظر بگیرید این است که می‌خواهید چه قشری از مشتریان را جذب کنید و چه کالاهایی را به آن‌ها ارائه دهید. در انتخاب نما از حس‌های خود نسبت به دیگر فروشگاه‌ها بهره بگیرید. بهتر است ابتدا با حذف طرح‌هایی که به درد شما نمی‌خورد شروع کنید. به چه فروشگاه‌هایی سر نمی‌زنید؟ چرا از آن‌ها خرید نمی‌کنید؟ چرا نسبت به آن‌ها حس خوبی ندارید؟ جواب این سؤال‌ها و سؤال‌هایی از این قبیل می‌تواند مسیر را برای شما روشن کند و به انتخاب بهترین دکور فروشگاهی برای شما منجر شود.

دکور فروشگاهی کسب و کار

انتخاب تم و رنگ
استفاده از تم و سبک روشی برای اثر گذاشتن بر مشتری و ایجاد حسی به‌یادماندنی در او است اما فراموش نکنید که در انتخاب تم حتماً به فضای کسب و کارتان دقت کنید. تم باید مناسب با نوع و شکل کارتان باشد. سبک و تم مدرن برای فروشگاه لوازم کلاسیک همان قدری مناسب است که استفاده از تم بچه‌گانه برای کسب و کاری که با بزرگ‌سالان سر و کار دارد.

یکی دیگر از روش‌های اثرگذاری بر مشتری و ایجاد حس خوب در او در دکور فروشگاهی، استفاده از رنگ است. همان‌طور که استفاده درست از رنگ می‌تواند باعث رشد و بهبود اوضاع فروشگاه و کسب و کارتان شود، انتخاب رنگ نادرست می‌تواند کارتان را بی‌اعتبار کند و یا باعث کاهش خرید مشتری شود.

میزان خدمات
ابتدا باید میزان و سطح خدماتی که قرار است به مشتری ارائه کنید را مشخص کنید. آیا فردی مسئول دادن خدمات و کالاها به مشتریان است یا مشتریان خود باید از میان کالاها انتخاب کنند؟ هرکدام از این روش‌ها و روش‌های دیگر نیازمند پیش‌زمینه‌هایی است که باید مدنظر قرار دهید. به‌عنوان مثال اگر قرار است خود مشتری کالا را انتخاب کند، گذاشتن سبد خرید و قفسه‌بندی مناسب می‌تواند راهکار خوبی باشد و اگر قرار است فردی مسئول خدمات دادن به مشتریان باشد باید قسمتی از خرده فروشی را به او و لوازم موردنیازش اختصاص دهید. پس میزان و نوع خدمات را باید سنجید و با توجه به آن نیازهای فروشگاه را تأمین کرد و بر اساس آن برای دکور فروشگاهی برنامه‌ریزی کرد.

سطح قیمت کالاها
فروشگاه‌های خرده  فروشی و کسب و کارهای کوچک باید تمیز، روشن و کاربردی باشند. استفاده از لوازم زینتی گران‌قیمت و ایجاد حس لوکس بودن در این فضاها نه تنها کمکی به رونق کسب و کار شما نخواهد کرد بلکه شاید باعث افت آن نیز شود. البته این به آن معنا نیست که از وسایل، لوازم و دکور ارزان‌قیمت استفاده کنید. در انتخاب آن‌ها دقت به خرج دهید تا علاوه بر زیبایی فروشگاه بتوانید حس اعتماد را در مشتری‌های خود ایجاد کنید.

انتخاب محل مناسب و در نظر گرفتن موقعیت مکانی برای نوع و سطح کسب و کار نیز بسیار مهم است. راه‌اندازی یک فروشگاه لوکس با کالاهایی که قیمت بالایی دارند در قسمت‌های متوسط و ضعیف شهر اشتباه استراتژیکی است که به شکست کسب و کارتان منجر خواهد شد، برای تعیین بهتر محل کسب و کار خود می‌توانید از مطلب «اصول مکان‌یابی فروشگاه چه چیزهایی هستند؟» استفاده کنید.

نورپردازی

بخش‌های خاص فروشگاه

ورودی فروشگاه: همان‌طور که بالاتر نیز گفته شد نمای فروشگاه یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین قسمت‌های آن است و در ورودی هم به همین بخش تعلق دارد. ورودی نامناسب، کوچک و بی‌روح می‌تواند باعث شود تا مشتریان بسیاری را از دست بدهید. سعی کنید ورودی بزرگی را برای فروشگاه و یا خرده فروشی خود در نظر بگیرید و آن را همیشه به‌اندازه‌ای تمیز نگه دارید که از تمیزی برق بزند. قسمتی از اجناس و کالاهای جذاب خود را نیز در همین بخش ابتدایی قرار دهید تا مشتریان را بیشتر به داخل جذب کنید. همچنین تابلوهای راهنما و خوشامدگویی را نیز باید در همین بخش نصب کنید تا در معرض دید افراد بیشتری باشند.

شیشه‌های فروشگاه: شیشه‌ها می‌تواند نمایی از درون فروشگاه و هم‌چنین حس و حال و جو آن را به بیرون انتقال دهد. در دکور فروشگاهی استفاده از منابع مفید برای خاص نشان دادن شیشه‌ها نیز می‌تواند برند شما را تقویت کند و بر جذابیت فروشگاهتان بیافزاید. یادتان باشد که شیشه‌های کثیف در هر حالتی به کسب و کارتان لطمه وارد خواهد کرد و باعث می‌شود مشتری حس ناخوشایندی به فروشگاه شما پیدا کند.

صندوق: در هنگام برنامه‌ریزی برای دکور فروشگاهی، صندوق یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید برای آن محل مناسب پیدا کرد. برای انتخاب جای صندوق وسواس به خرج دهید و این کار باعث می‌شود تا بتوانید به بهترین شکل به حرکت مشتریان در فروشگاه جهت دهید و همچنین کنترل مناسبی بر روی فروشگاه و خرده فروشی داشته باشید. استفاده از میز و دکور مناسب برای صندوق را در کنار انتخاب جای مناسب برای آن فراموش نکنید.

نورپردازی
آیا تابه‌حال وارد فروشگاهی شده‌اید که نورپردازی فوق‌العاده آن توجه شما را به خود جلب کند؟ احتمالاً جواب شما خیر خواهد بود، نورپردازی درست و اصولی توجه کمتری به خودش جلب می‌کند، باعث می‌شود که محیط بسیار جذاب شود و احساس بهتری به فرد بدهد بدون این‌که خود فرد دلیل آن را بداند. همچنین در مورد فروشگاه‌ها می‌تواند مشتری را ترغیب به دیدن و خریدن کالاهای خاصی کند. در دکور فروشگاهی نور یکی از آن مواردی است که کمترین توجه را به خود جلب می‌کند و یکی از بیشترین تأثیرها را می‌تواند داشته باشد.

اختصاص فضای مناسب برای مشتریان
در هنگامی‌که مشغول طراحی داخلی و مشخص کردن جای قفسه‌ها و قسمت‌ها هستید حتماً به این نکته توجه کنید که اگر جای کافی برای مشتریان در نظر نگیرید و آن‌ها مجبور شوند به‌سختی در بین قفسه‌ها خرید کنند قطعاً یا از قسمت‌های کمتری بازدید خواهند کرد و یا قید قسمتی از خرید خود را خواهند زد که در هر دو صورت با کاهش فروش مواجه می‌شوید و برای یک کسب و کار چیزی بدتر از روی‌گردانی مشتری و کاهش فروش وجود دارد؟

استفاده از تجربه و کمک متخصصان
زمانی که بحث دکور فروشگاهی و کسب و کار مطرح است، بهتر است از کمک متخصصان و طراحان استفاده کنید و از دانش و تجربه آن‌ها استفاده کنید تا تأثیر معکوس بر کسب و کارتان نگذارد و باعث پسرفتتان نشود. انتخاب نادرست و اشتباه در هرکدام از مراحل انتخاب دکور، نما، رنگ و تم و دیگر قسمت‌های دکوری فروشگاهی اگر فاجعه به بار نیاورد، می‌تواند باعث آسیب رسیدن به کسب و کارتان شود. مشاورین و متخصصین مجرب ایران ریتیل آماده ارائه خدمات در زمینۀ دکور فروشگاهی به شما هستند.

اینستاگرام

تلگرام

telegram

آخرین اخبار

خبرنامه

برای آگاهی از آخرین اخبار و رویدادها لطفا ایمیل خود را وارد کنید.


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو