اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ثروتمند شدن در جوانی، رؤیایی که می‌تواند محقق شود

ثروتمند شدن در جوانی، رؤیایی که می‌تواند محقق شود

ثروتمند شدن برای برخی افراد بسیار راحت است و برخی باید سال‌ها تلاش کنند تا شاید بتوانند اندکی به سطح زندگی ایدئال خود نزدیک شوند. آیا واقعاً برخی افراد در زندگی و کسب و کار خود از شانس مطلق برخوردار هستند و دست به هر چیزی که بزنند‌ به طلا تبدیل خواهد شد؟ چرا این اتفاق برای دیگران نمی‌افتد؟ چرا برخی از اخلاق افراد موفق و ثروتمند شبیه هم است؟ چه رازهایی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان ثروتمند شد؟

تمام مردم دنیا دوست دارند که ثروتمند شوند و در رفاه و آسایش کامل زندگی کنند. بسیاری حتی برای خود رویا بافته‌اند اما این رویاها را دور از دسترس می‌بینند. بهترین زمان برای این‌که فرد به سمت ثروتمند شدن و تحقق رویاهایش گام بردارد جوانی است. هیچ‌چیز نمی‌تواند تضمین کند که یک فرد از آینده خوبی برخوردار است اما می‌توان با انجام کارهایی به سمت ثروتمند شدن، رسیدن به آرزوها و موفقیت بیشتر قدم برداشت. در ادامه قصد داریم برخی از این اقدامات را با هم مرور کنیم.

عقب انداختن کارها ممنوع
ممکن است بسیاری از جوانان فکر کنند که در آینده، وقت بسیاری برای راه‌اندازی کسب و کار و اندوختن ثروت خواهند داشت. همچنین عدم استفاده از زمان بسیار دوران جوانی و خوش‌گذرانی‌های این دوران باعث می‌شود که بسیاری از جوانان همیشه کارها را به عقب بیندازند تا زمانی که دیگر راهی برای فرار از آن‌ها باقی نمانده باشد، در این هنگام دیگر برای شروع دیر شده است و فرصت طلایی را از دست داده‌اید. شاید ده سال بگذرد تا یک جوان به نتیجه برسد که کاش کسب و کار خود را زودتر آغاز می‌کرد اما پشیمانی دیگر سودی ندارد و زمان را از دست داده است. شاید شروع کار، سرمایه‌گذاری و حتی گذشتن از برخی تفریحات جوانی برایتان سخت باشد اما از دست دادن زمان سختی‌های بیشتری را در آینده به همراه خواهد داشت.

جوانی را دست‌کم نگیرید
در بسیاری کسب و کارها جوانان از سوی افراد قدیمی و کارکشته بازار مورد انتقاد قرار می‌گیرند، تأیید نمی‌شوند و ممکن است با جمله روش درست کار را بلد نیستی مواجه شوند. آیا فکر می‌کنید آن‌ها درست می‌گویند؟ بله آن‌ها تا حدودی درست می‌گویند، جوانان تجربه افراد قدیمی‌تر را ندارند اما این تمام ماجرا نیست. آن‌ها از انرژی جوانی، ابتکار و خلاقیت برخوردار هستند. همچنین جوانان به راحتی با ابزار، تکنولوژی‌ها و لوازم به روز دنیا سازگار می‌شوند و می‌توانند از آن‌ها برای بهبود کسب و کار خود به خوبی استفاده کنند در حالی که بسیاری از افراد مسن به روش‌های قدیمی عادت کرده‌اند و به سختی با ابزار و تکنولوژی‌های جدید می‌توانند اخت پیدا کنند. جوانان با تکیه بر جوانی خود در کنار استفاده از تجربه بزرگ‌سالان و افراد ماهر می‌توانند گامی بلند برای رسیدن به موفقیت بردارند.

درآمد
درآمد مناسب و افزایش مداوم آن مهم‌ترین قدمی است که برای ثروتمند شدن باید برداشت. اگر فردی در جوانی به فکر راه‌های افزایش درآمد خود نباشد و برای مدت طولانی درجا بزند و رشد مناسبی نداشته باشد، دور از انتظار نیست که ثروتمند شدن برای او یک رویا باقی بماند. زمانی که افراد در خصوص کسب درآمد بیشتر صحبت می‌کنند، کار بسیار آسان به نظر می‌رسد اما عمل به آن و رسیدن به درآمد بیشتر معمولا دشوار است. تازه با شروع کار است که سختی‌ها خود را نشان خواهند داد اما فردی موفق است که بتواند با استفاده از گزینه‌هایی که در اختیار دارد این سختی‌ها را پشت سر بگذارد و درآمد خود را به صورت مدام افزایش دهد.

یکی از راه‌های افزایش درآمد ایجاد راه‌ها و جریان‌های درآمد متفاوت است. بسیاری از ثروتمندان بیش از ۳ راه برای رسیدن به درآمد دارند. خرید ملک، سرمایه‌گذاری در بازار سهام و خرید بخشی از سهام یک شرکت تنها بخشی از راه‌هایی است که می‌تواند یک جریان جدید از درآمد را برای فرد ایجاد کند.

ثروتمند شدن در جوانی، رؤیایی که می‌تواند محقق شود

پس‌انداز
همان‌طور که در بخش بالا گفتیم باید بر روی میزان درآمد تمرکز کرد. برخی از راه‌های افزایش درآمد نیاز به سرمایه دارد. یکی از بهترین راه‌هایی که فرد با استفاده از آن می‌تواند مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری را تامین کند داشتن پس‌انداز مناسب است. پس‌انداز به صورتی که پول در بانک ذخیره شود و بر ارزش آن افزوده نشود سال‌ها است که دیگر طرفدار ندارد. بهترین روش برای استفاده از پس‌انداز سرمایه‌گذاری بر روی مواردی است که می‌تواند جریان درآمد یا سود ایجاد کند و بر اندوخته‌های فرد بیفزاید. همچنین به یاد داشته باشید که با سرمایه‌گذاری، پول را از حساب خود خارج کرده‌اید و احتمال خرج کردن آن در موارد غیر ضروری را به میزان زیادی کاهش داده‌اید.

سرمایه‌گذاری بر روی خود
چه منبعی بهتر از خود فرد برای به دست آوردن ثروت و رسیدن به موفقیت وجود دارد. بسیاری از ثروتمندان خودساخته، همیشه بر روی خود سرمایه‌گذاری کردند و به صورت مداوم بر دانسته‌های خود افزوده‌اند. افزایش مهارت و اطلاعات مفید و کاربردی می‌تواند باعث کارایی بیشتر فرد و در نتیجه رسیدن به فرصت‌های بهتر و درآمد بیشتر شود.

معجزه‌ای در کار نیست
شاید فکر کنید که قرار است معجزه‌ای رخ دهد و در یک شب به پول هنگفتی برسید اما چقدر احتمال دارد تا این اتفاق بیفتند؟ بهتر است که فرد برای خود معجزه ایجاد کند و با استفاده از روش‌هایی که در این مطلب گفته شده و راه‌های دیگری که می‌شناسد قدم در راه رسیدن به اهدافش بردارد. در این راه ممکن است شانس هم با فرد یار شود و او مسیر را سریع‌تر بپیماید. این‌که چگونه و از چه راه‌هایی پول بیشتری به دست آورید، کمتر خرج کنید، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید تا به ثروت بیشتری برسید کاملاً به شما بستگی دارد.

تنوع مهارت‌ها
این‌که در دوران جوانی تنها تمرکز فرد بر روی یادگیری یک مهارت باشد می‌تواند در آینده مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بهتر است جوانان در کنار مهارت اصلی، چند مهارت دیگر را نیز فراگیرند و تا حد مناسبی به آن مسلط شوند. این کار می‌تواند در زمان فقدان‌ها، مشکلات احتمالی و اتفاقات ناگوار اقتصادی به فرد کمک کند تا مراحل سخت را پشت سر بگذارد و همچنین فرصت‌های بیشتری برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت داشته باشد.

خطر کردن
برخی از ثروتمندان راه موفقیت خود را خطر کردن محاسبه شده می‌دانند. ممکن است فرصتی برای فرد ایجاد شود که بتواند به سود عالی برسد یا موقعیتی مناسب برای رسیدن به موفقیت بر سر راه او قرار گیرد اما این موقعیت‌ها ممکن است با ریسک نیز همراه باشد. خطر کردن حساب شده می‌تواند یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت باشد. در نظر داشته باشید ممکن است همه‌چیز بد پیش برود اما اگر حساب شده عمل کرده باشید فرصت برای جبران آن وجود خواهد داشت.

ثروتمند شدن در جوانی، رؤیایی که می‌تواند محقق شود

هدفمند باشید
برخی ممکن است در طول راه خسته شوند، انگیزه‌های خود را از دست بدهند یا حواسشان به مسائل دیگر پرت شود. بهترین راه برای جلوگیری از این مسائل داشتن انگیزه‌ها و اهداف قوی است که علاوه بر برنامه‌ریزی، بتواند انرژی لازم برای رسیدن به آن‌ها و تلاش را به فرد بدهد و او را از دلسردی و حواس پرتی دور نگه دارد. پول به صورت یک‌دفعه در جلوی فرد ظاهر نمی‌شود. برای رسیدن به آن باید هدف داشت و برنامه‌ریزی شده عمل کرد. افرادی که اهداف صحیح، دیدگاه روشن و مسیر درستی دارند از شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت برخوردار هستند.

به یاد داشته باشید که برای ثروتمند شدن باید بزرگ فکر کنید. رقم‌های بالا و کارهای بزرگ شاید در ابتدا دور از دسترس باشد اما محدودیتی برای تلاش و رسیدن به آرزوها نیز وجود ندارد.

خودشناسی
چقدر خود را می‌شناسید؟ آیا از مهارت‌ها و استعدادهای خود با خبر هستید؟ می‌دانید چه کاری برایتان مناسب‌تر است؟ بسیاری از جوانان در ابتدای راه جواب این سؤالات را نمی‌دانند. هر چقدر که فرد زودتر به جواب این سؤالات برسد، زودتر در مسیر موفقیت و ثروتمند شدن قرار می‌گیرد. اگر زندگینامه بسیاری از ثروتمندان جهان را مطالعه کنید به این مطلب بر خواهید خورد که آن‌ها استعدادها، علائق و مهارت‌های خود را به خوبی شناختند و از آن در راه رسیدن به موفقیت و ثروت استفاده کردند.

کنترل مخارج
میزان خرج خود را به دقت و با شدت و وسواس زیاد کنترل کنید. در خصوص کوچک‌ترین مخارج خود اطلاعات داشته باشید. این مخارج هر چقدر اندک در طول زمان می‌تواند تبدیل به اعداد بزرگ شود. زمانی که در خصوص تمام هزینه‌های جاری و عادی زندگی اطلاعات داشته باشید می‌توانید به دنبال راه‌‌هایی برای کاهش میزان مخارج هم باشید و این‌گونه پول بیشتری پس‌انداز خواهید کرد. پس‌انداز بیشتر هم به معنی توان سرمایه‌گذاری بیشتر و درآمد بالاتر می‌تواند باشد.

استفاده از تجربه
استفاده از تجربه افراد خبره، مشورت با بزرگ‌ترها و خواندن زندگی‌نامه افراد موفق می‌تواند در رسیدن به موفقیت تأثیر خوبی داشته باشد تا برخی اشتباهات را تکرار نکنید. شاید در ابتدا برایتان عجیب باشد اما خواندن سرگذشت برخی از افراد ناموفق هم می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت کمک کند. در خواندن این موارد می‌توانید مطالبی در خصوص راه‌هایی که به شکست می‌انجامد فراگیرید تا با اجتناب از آن‌ها احتمال موفقیت کسب و کار را بالا برد و از شانس بیشتری برای ثروتمند شدن برخوردار شوید.

اگر خواندن این مطلب برایتان مفید بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب رازهای موفقیت در فروش برای تازه‌کارها را نیز مطالعه فرمایید.


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو