اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
جدید
دیدگاه
برچسب ها

ایران ریتیل ، رهبران صنعت خرده فروشی

سایدبار

دسته‌ها

تجزیه و تحلیل کسب و کار در خرده فروشی


مقدمه
:
در تحلیل کسب و کار «داده» کلیدی است که پتانسیل فروش بیشتر را برای خرده فروشان باز می‌نماید – اما واقعیت این است که ممکن است شما در داده‌های بسیار زیاد (اما بسیار کم‌ارزش‌تر) غرق باشید که احساس تشخیص آن از جریان‌های اطلاعات مستمر می‌تواند غیرممکن به نظر رسد. این کتاب اصول و ابزاری را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید برای کشف چگونگی رفتار مشتریان خود از آن استفاده کنید و اینکه چگونه آن دانش را به عنوان کنشی برای هدایت فروش‌های بیشتر بکار برید.
تجزیه و تحلیل کسب و کار یک مفهوم جدید است، اما فناوری‌ها و قابلیت‌های جدید پدید آمده‌اند تا تجزیه و تحلیل و درک مجموعه‌ای از داده‌ها را برای کاربران میانی کسب و کار – از امور مالی تا بازاریابی تا خرید و فروش کالا و فراتر- ممکن سازند. اگر شما به دنبال یافتن آن هستید که چگونه اشاره به قدرت این فناوری‌ها برای کشف بینش‌های آن، زمان انجام عملیات، هدایت رشد درآمد و بهبود روابط مشتری هستید این کتابی است برای شما. اگر شما برای یک تولیدکننده کالای مصرفی کار می‌کنید که می‌خواهد به بهبود استراتژی برو – به – بازار با درک بهتر رفتار مصرف‌کننده و یا به سادگی می‌خواهید به سودآوری‌های بزرگ دست یابید، همچنین این کتاب برای شما است.

فصل 1
شناخت مصرف‌کننده جدید

در این فصل:
  نگاهی به  خرده فروشی در قرن 21 ام
  شناخت و انطباق با ویژگی‌های مصرف‌کنندگان جدید

آیا شما واقعاً مشتریان خود را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید آن‌ها چه کسانی هستند؟ آیا می‌دانید چقدر احتمال دارد که آن‌ها محصولات و یا خدمات شما را بخرند؟ آیا می‌دانید که برای خرید کجا می‌روند و چگونه خرید می‌کنند؟ دوست دارید که بدانید؟ خرده فروشانی که مشتریان خود را می‌شناسند – و آنچه را که در مورد اولویت‌های مشتریانشان می‌دانند به‌کار می‌برند – یک مزیت رقابتی در بازار پیدا می‌کنند. مشتریان رد پایی باقی نمی‌گذارند – آیا آن‌ها در واقع خرید می‌کنند یا نه؟ رد پای آن‌ها هنگامی ایجاد می‌شود که مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه وب‌سایت شما را مرور می‌کنند. جستجو کردن در تلفن‌های همراه، پاسخ دادن به نظرسنجی‌ها، پرسش از کارکنان شما، ارتباط با مرکز تماس شما و البته خرید کردن. این رد پاها سرنخ‌هایی از خود باقی می‌گذارند در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند، چه کسانی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند، چه چیزهایی می‌خرند، اغلب کجا و چگونه خرید می‌کنند و موارد بسیار بیشتر.
بسیار شبیه به یک کارآگاه که بر جمع‌آوری مجموعه شواهد مورد اعتماد خود برای حل یک پرونده متکی است، شما می‌توانید تجزیه و تحلیل کسب و کار را برای جمع‌آوری سرنخ‌هایی که ابهام اولویت‌های خرید مشتری را رفع می‌کند و به‌کار بردن آن سرنخ‌ها به منظور دریافت نگرش‌ها و رسیدن به نتیجه‌گیری استفاده کنید. تجزیه و تحلیل کسب و کار شامل فناوری‌ها و برنامه‌هایی کاربردی است که اجازه می‌دهد تا سازمان‌ها به داده‌کاوی برای خوشه‌چینی نگرش‌هایی بپردازند که تصمیم‌گیری را بهبود می‌بخشند. در واقع، با یک تصویر واضح از مشتریان خود، شما می‌توانید پیشنهادات تکمیلی را توسعه و تحویل دهید که به طور مداوم به آن‌ها بازتاب داشته باشد – چنانچه آن‌ها با کسب و کار شما درگیر  باشند – چیزی که آن‌ها به شما “گفته‌اند” همان را از شما می‌خواهند، خرده فروش.
در این فصل، شما خودتان را با چالش‌های خرده فروشی در قرن 21، ویژگی‌های مصرف‌کنندگان نوین و چگونگی انطباق مدل کسب و کارتان برای مطابقت با آن‌ها آشنا می‌سازید.

خرده فروشی در قرن 21


ارتباطات دیجیتال هنجار جدید برای اکثر مصرف‌کنندگان قرن 21 است. این واقعیت همراه با سرعت خلاقیت فناورانه و انواع مختلف، حجم و سرعت داده ایجاد شده مصرف‌کننده امروزه بر روی هر صنعت تأثیر می‌گذارد – اما تعداد کمی اثرات بیشتری را بر صنعت خرده فروشی حس می‌کنند.
برای یک دقیقه به این موضوع فکر کنید. با توجه به هر جایگاهی یک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. نظرات و توصیه آنلاین روی محصول، بازاریابی “دهان به دهان” جدید است با رسایی بسیار وسیع‌تر. دستگاه‌های موبایل از هر زمان دیگری در تاریخ با توجه به محدوده جغرافیایی، موقعیت اجتماعی و جمعیت‌شناسی فراگیرتر شده‌اند. کانال‌های خرید جدید همچنان در حال ظهور هستند و مصرف‌کنندگان در خصوص انتخاب‌هایشان توانمندتر و آگاه‌تر هستند.

برای خرده فروشان نتیجه اینست: پیچیدگی در افزایش دقت در درک رفتار مشتری و الگوهای خرید، توسعه بخش‌بندی‌های معنی‌دار مشتری، پیش‌بینی تقاضا، بهینه‌سازی تحویل ، حمایت از حاشیه سود و هدایت سودآوری. ایجاد موارد پیچیده‌تر، مصرف‌کنندگان خواستار یک تجربه بی‌فاصله از خرده فروش هستند، صرف نظر از نقاط تماس، آنچه که نیاز دارند و یا چگونگی خرید آن‌ها. این امر باعث می‌شود تا دستیابی به مشتریان، حفظ و رشد بسیار حیاتی و البته هنوز پیچیده‌تر است.
بنابراین، چه چیزی برای خرده فروش قرن 21 در این بازی بقا مناسب‌تر است؟ انطباق. در واقع، خرده فروشانی که بهترین  انطباق با چشم‌انداز هدایت مصرف‌کننده صحیح را دارا هستند خرده فروشانی هستند که وفاداری را ایجاد نموده و  قوی‌ترین نتایج را کسب نموده‌اند.

درک ویژگی‌های مصرف‌کنندگان جدید
موسسه آی بی ام برای ارزش کسب و کار سه ویژگی از مصرف‌کنندگان قرن 21 را شناسایی کرده است . در این بخش می‌توانید نگاهی به این ویژگی‌ها بیاندازید.

مصرف‌کنندگان نوین مجهز شده‌اند
به‌وسیله اینترنت، دستگاه‌های تلفن همراه، فناوری‌های درون فروشگاهی همچون رایانه‌های لوحی و کیوسک‌های اطلاع رسانی – در میان دیگر موارد ، فناوری‌های جدید به طور مداوم در حال ظهور بوده و همچنان با رسانه بازاریابی سنتی – مصرف‌کنندگان دسترسی سریعی به ثروت اطلاعات درباره خرده فروشان و محصولات آن‌ها دارند. مصرف‌کنندگان به طور فعال از این اطلاعات استفاده می‌کنند برای تصمیم‌گیری در مورد آنچه باید بخرند، از کجا بخرند، چه قیمتی بپردازند و چه روش پرداختی را استفاده کنند. مصرف‌کنندگان می‌توانند با چند کلیک ماوس از طریق موتورهای مقایسه خرید از فروشگاه خرید کنند و یا از طریق خرده فروشان آنلاینی که محصولات مشابه چندین فروشنده را برای آن‌ها ارسال می‌کنند اقدام نمایند.
مصرف‌کنندگان جوان، به‌ویژه هزاره جدید و نسل ناشناخته، به‌خصوص خیلی سریع جهت ارتقای تجربه خریدهای فردی خود برابر فناوری‌های جدید آغوش گشوده‌اند. مصرف‌کنندگان در بازارهای نوظهوری زندگی می‌کنند که حتی در مورد بهره‌برداری از فناوری برای تجارت الکترونیک مشتاق‌تر هستند به دلیل آن‌که به روی جهانی از انتخاب‌های خرید درمی‌گشاید که قبلا با توجه به شرایط اقتصادی و یا تدارکات قابل دستیابی نبود. به‌عنوان یک واقعیت، بیش از 500 میلیون دستگاه تلفن همراهی که در حال استفاده هستند متعلق هستند به افرادی که در خانه‌های خود برق ندارند و به انرژی خورشیدی یا ایستگاه‌های شارژ روستایی وابسته هستند.
با وجود این واقعیت، تمرکز نمی‌تواند به طور کامل از آجر و ملات به قالب‌های دیجیتال تغییر یابد. به خاطر داشته باشید که مصرف‌کنندگان از دستگاه‌های تلفن همراه برای مقاصد خرده فروشی استفاده می‌کنند که خط سیری است برای پیدا کردن فروشگاه‌ها برای چک کردن قیمت‌ها و موجودی برای اشتراک‌گذاری و برای پیشنهادهای تخفیفی. در پایان کار، فروشگاه‌های آجر و ملات هنوز هم ابزاری برای کانال اولیه خرید مصرف‌کننده هستند.

مصرف‌کنندگان نوین یکپارچه‌اند
روش‌های یادگیری مصرف‌کنندگان در مورد خرده فروشان و محصولات اساساٌ تغییر کرده است. روزی روزگاری، خرده فروشان منبع اصلی اطلاعات در مورد فروشگاه‌ها و محصولاتشان بودند. در حال حاضر، مصرف‌کنندگان به‌صورت شگفت‌آوری برای داده‌های ورودی خیلی کم به خرده فروشان تکیه می‌کنند. دلیلش این است که میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان از طریق سایت‌های شبکه‌های اجتماعی با هم مرتبط بوده و نظرات مشتریان و بررسی‌های آنلاین محصولات را می‌خوانند.
به عبارت دیگر، مصرف‌کنندگان بیشتر به مصرف‌کنندگان دیگر گوش می‌کنند تا به خرده فروشان. مصرف‌کنندگان بر تصمیم‌گیری خرید مصرف‌کنندگان دیگری که حتی آن‌ها را نمی‌شناسند تاثیر می‌گذارند – و گاهی اوقات این امر در یک شبکه اجتماعی خود خرده فروش رخ می‌دهد. یک سوم از مصرف‌کنندگان که در نظرسنجی آی بی ام مورد بررسی قرار گرفته‌اند علاقمند به “دنبال کردن” یک خرده فروش در یک شبکه اجتماعی بوده‌اند، عمدتا برای امتحان محصولات جدید و کسب اولویت پایه مشتری. اما همین مصرف‌کنندگان در مورد رضایت از محصول به اطلاعات مصرف‌کنندگان دیگر اعتماد  می‌کنند.
این پدیده تنها در سال‌های پیش رو رشد خواهد کرد. این انتظار می‌رود که با توجه به داده‌های سرشماری سازمان ملل متحد طی دهه آتی، جمعیت جهان حدود 12 درصد رشد داشته باشد. بیشتر مردم در حال حاضر در شهرها زندگی می‌کنند تا مناطق روستایی و نیمی از جمعیت در حال شکل‌گیری جهان طبق استاندارد کشور خود در طبقه متوسط در نظر گرفته می‌شوند. نتیجه یک مخزن بزرگ‌تر است از رفاه بیشتر، تنوع بیشتر، درک فناوری بیشتر و تقاضای بیشتر مصرف‌کنندگان.

مصرف‌کنندگان نوین هوشمنداند
مصرف‌کنندگان نه‌تنها ابزارهای بیشتری داشته و با هم مرتبط‌تر هستند بلکه آن‌ها هوشمندی در مورد چگونگی پذیرش فناوری برای خرید دقیق‌تر را کسب نموده‌اند. مصرف‌کنندگان امروزه ایده‌های روشنی دارند در مورد آنچه که می‌خواهند – و آنچه را که از خرده فروشان انتظار دارند.
آی بی ام در مطالعه نظرسنجی مصرف‌کننده خود، با استفاده از تجزیه و تحلیل حداکثر اختلاف، که در آن پاسخ‌دهندگان ویژگی‌های مختلفی را درست همانند زمانی که در زندگی واقعی خرید می‌کنند مورد مقایسه قرار دادند، برای شناسایی اینکه چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد وقتی که تصمیم می‌گیرند از کجا خرید کنند و فکر می‌کنند خرده فروشان کجا نیاز به بیشترین بهبود را دارند. آی بی ام کشف کردند مصرف‌کنندگان بر این باورند که خرده فروشان باید در ارائه تخفیفات بهتر و قیمت و بهبود کیفیت محصول تمرکز داشته باشند. به طور اخص، مصرف‌کنندگان تخفیفات شخصی‌سازی شده و دسترسی مداوم به محصولات را می‌خواهند و به دنبال ارزش، کیفیت، و تنوع بهتر هستند. نزدیک به دو سوم مصرف‌کنندگان همچنین گفته‌اند که آن‌ها پول بیشتری به یک خرده فروش پرداخت خواهند کرد اگر آن خرده فروش پیشنهادات بهبود آن‌ها را ایجاد نموده و تجربه برند شخصی شده را ارائه نماید.

انطباق با مشتری قرن 21 ام

در بازی بقای سازگارترین‌ها، خرده فروش قرن 21 نیاز به انطباق دارد. در واقع، خرده فروشانی که بهترین سازگاری را با چشم‌انداز فعلی رسانه‌محور دیجیتال داشته‌اند خرده فروشانی هستند که قوی‌ترین نتایج را، فصل پس از فصل پس از فصل کسب نموده‌اند. برای مقابله با چالش‌ها و فرصت‌های دنیای خرده فروشی مدرن، خرده فروشان فهیم به تجزیه و تحلیل کسب و کار گرایش یافته‌اند. تجزیه و تحلیل کسب و کار یک نظریه باستانی اجرا شده توسط آمار نیست؛ بلکه یک ابزار ضروری کسب و کار است که برای همه تصمیم‌گیرندگان در سازمان برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان و افزایش وفاداری آن‌ها قابل اجرا است.

تجزیه و تحلیل کسب و کار کمک می‌کند تا خرده فروشان با این نسل جدید از مصرف‌کنندگان با این روش‌ها انطباق پیدا نمایند:

✓ تجزیه و تحلیل رفتار مشتری، الگوهای خرید، و احساسات – و پاسخ به نیازهای فردی آن‌ها

✓ ارائه تخفیفات شخصی‌شده برای محصولات مناسب در زمان مناسب و در روش ترجیحی مشتری به منظور ایجاد انگیزه خرید

✓ پیش‌بینی دقیق تقاضا به منظور بهینه‌سازی طبقه‌بندی، حفظ حاشیه سود و هدایت سودآوری

✓ شناخت مشتریان برتر، چگونگی حفظ و رشد آن‌ها، و چگونگی توسعه افزایش مشتریان

✓ ایجاد یک تجربه برند برای ایجاد وفاداری مشتری، با در نظر گرفتن رویکرد همه کاناله (omni-channel) از بسیاری از مشتریان که می‌خواهند از اهرم تمام کانال‌ها در سفر خریدار خود استفاده نمایند.

✓ جمع‌آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل در خصوص مشتریان اثرگذار و درک اینکه آن‌ها چگونه بر تصمیمات خرید مشتریان دیگر تأثیر می‌گذارند.

این واقعیت‌های جدید خرده فروشی نه‌تنها روش‌های اداره کسب و کار خرده فروشان را تغییر می‌دهند، بلکه آن‌ها به طور قابل توجهی بر روش سازمان‌های خرده فروشی ساخت یافته و در جایی که سرمایه‌گذاری‌ها هدف‌گذاری شده‌اند تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال، کانال‌های اجراشده به صورت تفکیک شده برای خرده فروشان بسیار پرهزینه‌تر است و آدرس اشتباهی به نیازهای یک مشتری همه کاناله که به یک تجربه برند سازگار و منسجم نیاز دارد می‌دهد زمانی که او در یک فروشگاه، در یک کیوسک، پشت تلفن و یا با یک دستگاه تلفن همراه در حال تحقیق و یا خرید آنلاین است،
ارائه یک تجربه برند یکپارچه به مشتری بستگی به هماهنگی با استراتژی مشتری و دسترسی به اطلاعات صحیح در سراسر سازمان خرده فروشی دارد. این می‌تواند یک چالش باشد، اما این چیزی است که سود قابل توجهی را موجب می‌شود. در واقع، این سرمایه‌گذاری در هماهنگی سازمانی مسیر خرید مشتری حیاتی است و در نهایت وفاداری مشتری را ایجاد می‌کند در حالی که به استراتژی کلی شرکت پایبند است.

اینستاگرام

کسب و کار

تلگرام

telegram

آخرین اخبار

خبرنامه

برای آگاهی از آخرین اخبار و رویدادها لطفا ایمیل خود را وارد کنید.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] مقالات مرتبط : تجزیه و تحلیل کسب و کار در خرده فروشی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو