اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

TARGET خریداران باردار خود را شناسایی میکند

کلان داده

استفاده از کلان داده ها (BIG DATA) توسط TARGET خرده فروش بزرگ آمریکای شمالی  برای تعیین اینکه خریداران چه هنگام باردارند، آن هم مدت‌ها پیش از تاریخ زایمان، استفاده خلاقانه‌ای بود. این کوشش تنها یک تمرین در تردستی تحلیلی نبود، بلکه واکنشی با برنامه‌ریزی دقیق به هدف آن خرده فروش در شکل دادن به روابط با مشتری در زمانی بود که نیازهای مصرف‌کننده دچار دگرگونی بنیادین می‌شود. بچه‌دار شدن جزو تجاربی در زندگی به شمار می‌رود که می‌تواند ناگهان تغییرات چشم‌گیری در عادات خرید و وفاداری به برند فراهم کند. این رویداد فرصتی است برای بازرگانانی که دنبال روش‌هایی برای دگرگون ساختن رفتارهای دیرپای خرید و ایجاد وفاداری تازه در نزد مشتریان هستند.

کلان داده

با کمک این آمارهای بارداری برای غربال کردن مشتریان، حدود 25 کالا را شناسایی کرد که والدین در انتظار نوزاد می‌‌خرند و شروع کرد به فرستادن کوپن‌هایی برای لوازم کودک به خانه‌هایی که استنتاج می‌کردند زنان باردار در آن‌ها زندگی می‌کنند.

TARGET
رویکرد دیرین به این فرصت، شناسایی پدر و مادرهای جدید پس از زایمان بوده است، زیرا گزارش زایمان کودکان در دسترس همگان هست. در نتیجه ، پدر و مادرهای جدید با کوپن‌ها و آگهی‌های بازرگانی بمباران می‌شوند. TARGET برای اینکه یک مزیت رقابتی به دست آورد و بین نخستین فروشگاه‌هایی باشد که با پیام و پیشنهادهای خود به سراغ خانواده‌های جدید می‌رود بر آن شد که نه تنها از زمان زایمان زنان باخبر شود بلکه بداند چه وقت زنان خبردار می‌شوند که باردار هستند. این شرکت برای یافتن پاسخ این پرسش، تصمیم گرفت به دنبال الگوهای رفتار خریدی بگردد که همبسته با یک بارداری جدید هستند.

کلان داده

تیم تحلیل شناسی این خرده فروش، داده‌های خریداران خود را مطالعه و الگوریتمی برای «پیش‌بینی بارداری» و برای تعیین کردن تاریخ زایمان طراحی کرد که می‌توانست این کار را با دقت خوبی به سرانجام رساند. برای نمونه، شرکت بر پایه گزارش‌ها دریافت هنگامی که زنان آغاز به خرید مکمل‌های خوراکی‌ای همچون منیزیم، روی، کلسیم، می‌کنند 87 درصد احتمال دارد آنان در 20 هفته نخست بارداری خود باشند، و هنگامی که دنبال ضدعفونی کننده دست و حوله   گرمابه هستند تاریخ زایمان آن‌ها نزدیک است.

کلان داده

هر چند ممکن نیست که تاثیر این فنون کمک گرفته از کلان داده ها را از دیگر عوامل جدا کرد، برخی از روزنامه‌نگاران رشد فروش بیش از 50 درصدی این خرده فروش از سال 2002 تا 2010 را دستکم تا قسمتی به کامیابی آن در جلب مادران باردار و خانواده آنان نسبت دادند. بی‌گفتگو، ارزشی که برای خرده فروشان وجود دارد کلان است، با وجود این آن‌ها باید بکوشند تا تضمین دهند که این توانایی برای ارائه آگهی‌هایی که با دقت زیاد هدف‌گیری شده‌اند، مداخله‌جویانه نباشد تا موجب واکنش منفی در بین بسیاری از خریداران نشود. باور ما بر این است که ارزش فراهم شده هم برای مصرف‌کننده هم برای خرده فروش از راه نشانه‌گیری دقیق آنقدر هست که کاربرد این ابزارها با رشد چشم‌گیری همراه شود ولی پذیرش این روش‌ها در جامعه‌های گوناگون سراسر جهان یکسان نخواهد بود و چالش‌هایی را برای خرده فروشان پدید خواهد آورد که امید دارند توانمندی‌های خود در واکاوی کلان داده ها را در آن سوی مرزها گسترش دهند.

کلان داده

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

ماموریت سازمان

شرکت ایران ریتیل در تلاش است تا با کمک به کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آن‌ها را به استفاده از حداکثر توان‌شان برای رشد و توسعه سازمان و بهینه‌سازی فرآیند اجرایی کسب‌وکارشان ترغیب نماید. این ارتباط و یاری رساندن به همکاران می‌تواند تمام نیازهای صفر تا صد راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه‌ها را تأمین نماید. ایران ریتیل در نظر دارد تا با ارائه محصولات و خدمات خود موجب افزایش کیفیت زندگی شهروندان و همچنین باعث سازماندهی، کنترل و هماهنگی نظام‌یافته در سیستم‌های اطلاعات مشتریان خود گردد.

چشم اندازها

شرکت ایران ریتیل به عنوان یک مجموعه دانش‌محور  قصد دارد در افق 1404 به یکی از بزرگ‌ترین مراجع دانش خرده‌فروشی کشور تبدیل گردد. برای ورود به این راه و محقق شدن اهداف‌مان بنا داریم با کمک گرفتن از متخصصان آموزش دیده و کاملا حرفه‌ای به ایجاد محتوای تخصصی و منابع اصلی همچون کتب آموزشی، مقالات و فیلم‌های آموزشی خرده‌فروشی برای این صنعت بپردازیم.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنای شمالی، ابتدای خیابان ابن علی پلاک 66 واحد 5

شماره تلفن : 02122318678

youtube

instalinkedintelegrampinterestaparat

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «ایران ریتیل» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو